TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wokół sztuki sakralnej

Pragnieniem autora jest, by niniejsza książka zainteresowała tych wszystkich, którym bliska jest sztuka, w tym także jej sakralne odniesienia.

Skierowana jest jednak nie tylko do artystów, studentów, nauczycieli, wychowawców oraz duchownych lecz do szerokiej rzeszy ludzi, zainteresowanych sztuką, mających różne wrażliwości. Oby uwrażliwiła szerokie grono odbiorców na piękno, estetykę i sacrum.

Ks. Henryk Nadrowski już przed maturą interesował się różnymi dziedzinami twórczości artystycznej. Zamierzał nawet odbyć studia w tym kierunku. Te zainteresowania znalazły odbicie także w pracy wieńczącej studia w Seminarium Duchownym we Włocławku. Dotyczyła ona relacji sztuki z liturgią i duszpasterstwem.

Podczas studiów specjalistycznych, pod kierunkiem ks. prof. J. St. Pasierba napisał na ATK dwutomową pracę monograficzną współczesnego kościoła. Została ona wyróżniona i nagrodzona przez architektów. Tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie historii sztuki uzyskał na podstawie pracy dotyczącej soborowego kontekstu współpracy teologów i twórców.

Od roku 2013 jest również teologiem sztuki na postawie interdyscyplinarnej pracy habilitacyjnej pt. „Sacrum czasoprzestrzeni – reinterpretacja – kontrowersje – świat wartości”. Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych i sympozjach krajowych i międzynarodowych. Konsultuje aranżacje obiektów sakralnych.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Petrus
Autor: ks. Henryk Nadrowski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 326
Wymiar [mm]: 145x200
EAN: 9788377203446
ISBN: 9788377203446
ID: 333874

Zobacz również

Wokół sztuki sakralnej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...