TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wspomnienia

Wśród nielicznych zabytków literatury pamiętnikarskiej z dziedziny sztuki „Wspomnienia” Wojciecha Kossaka wyróżniają się swymi walorami literackimi.

Jeden z najbardziej znanych malarzy-batalistów, syn Juliusza i stryj Zofii Kossak-Szatkowskiej, okazał się znakomitym gawędziarzem, równie dobrze władającym piórem, jak pędzlem. Umie opowiadać o swym urozmaiconym życiu, o podróżach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

Dobre jedzenie, piękne kobiety, rasowe konie, podobnie jak parady wojskowe czy egzotyczne podróże – wszystko to opisywał Kossak z pasją i temperamentem człowieka, którego życie nie zmęczyło, goryczą ani żółcią krwi nie zatruło. I tak jak narzucał jako malarz… swe wyobrażenia historyczne, jako światowiec skupiał na sobie uwagę salonów, a jako mężczyzna zainteresowanie kobiet – tak też we „Wspomnieniach” zespolił wszystkie te elementy, tworząc z obrazu swego życia całość prawdziwie harmonijną.

Ze Wstępu

Obok tej barwnej biografii czytelnik znajdzie we „Wspomnieniach” wiele materiału do poznania epoki z przełomu XIX i XX stulecia, jej atmosfery, niepowtarzalnego klimatu duchowego, ludzi i wydarzeń.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Pax
Autor: Wojciech Kossak
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 520
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788321119793
ISBN: 9788321119793
ID: 340793

Zobacz również

Wspomnienia
47.25 zł
34.52 zł
Oszczędzasz 12.73 zł (27%)
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...