TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wszystko co dojrzałe, pragnie umrzeć

Ocena:
(1 opinii)

Zapis wygłoszonych na Jamnej w 2008 roku rekolekcji zmarłego nagle o. Andrzeja Hołowatego OP, który przez całe życie zafascynowany był nade wszystko Ewangelią.

Mówił o Niej z takim entuzjazmem, że zaciekawiał, przyciągał, inspirował, niepokoił. Miał niezwykłą wrażliwość i umiejętność słuchania. Pełen poczucia humoru, radości życia i zachwytu dla piękna natury - mówią o nim przyjaciele.

Andrzej Hołowaty OP (1960-2011) znany był przede wszystkim jako nieprzeciętny kaznodzieja, katecheta kochany przez "trudną" młodzież, a także miłośnik jazzu, wytrawny czytelnik, zafascynowany m.in. genialnym samoukiem Gustawem Thibonem czy medytacją zen.

W latach 1996-2000 był redaktorem naczelnym wydawnictwa W drodze. Najdłużej pracował w Rzeszowie, gdzie odprawiane przez niego Msze Święte przyciągały wiernych z całego miasta.

W 2009 roku zamieszkał na Jamnej, ceniąc sobie zarówno prowincjonalną codzienność, jak i "najazdy" młodzieży. Zmarł nagle 25 sierpnia 2011 roku.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Wszystko, co dojrzałe, pragnie umrzeć

Dobrze się stało, że rekolekcje Ks. Andrzeja Hołowatego zostały zarejestrowane i są dostępne w formie audio. Refleksje Ojca Hołowatego zawierają cenne wskazówki i inspiracje. Zachęcają do pracy nad sobą, do odważnego poszukiwania własnej drogi i prawdy. Do odrzucania przekonań, które są człowiekowi niepotrzebne, zbędne i blokują jego rozwój. Sądzę, że dla wielu osób znających Ojca Andrzeja płyta audio jest cenną pamiątką. Zarejestrowano na niej nie tylko Jego mądre przemyślenia, ale także głos tego Duchownego. Można usłyszeć w nim pasję i autentyczność, piękną dykcję i równie piękną polszczyznę, a także głęboki szacunek dla słuchaczy, do których skierowane były rekolekcje. Wydawnictwo trafnie dobrało okładkę płyty. Dobrym pomysłem jest również melodia poprzedzająca kazania Ojca Andrzeja. Subtelnie wprowadza do słuchania i kontemplacji słów, które wygłaszał. Myślę, że warto byłoby pomyśleć o wydaniu rekolekcji czy kazań Księdza Hołowatego także w formie książkowej. Z myślą o osobach, które pragnęłyby sięgać do Jego prelekcji w dowolnej chwili, podkreślałyby sobie szczególnie inspirujące ich zdania, a potem powracały do nich. Tego typu publikacja mogłaby być wzbogacona zdjęciami Księdza Andrzeja, które Mu zrobiono lub które wykonał sam. Był wspaniałym Kapłanem i równie pięknym Człowiekiem z pasjami, zainteresowaniami. Fotografie doskonale to oddają.

autor opinii: Agata Demkowicz

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Andrzej Hołowaty OP
Rok wydania: 2012
EAN: 9788370338039
ID: 222605

Zobacz również

Wszystko co dojrzałe, pragnie umrzeć
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...