TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wysłuchaj mnie, proszę...

Ocena:
(1 opinii)

Powieść „Wysłuchaj mnie, proszę...” jest pochwałą prostoty i wiary w to, że aby być dobrym człowiekiem, należy pochylić się nad innymi i być wiernym sobie, własnym przekonaniom, zasadom, tradycji i wierze. Bez względu na cenę…

Pisarz posiada umiejętność bezszelestnego wprowadzenia czytelnika w stan głębokich przemyśleń, na których rozważanie z powodu nawarstwienia problemów dnia codziennego nie starcza nam czasu. Sugestywnie, aczkolwiek nie dając odpowiedzi, pozostawiając możliwość wyboru, porzuca nas z własnymi dylematami nierzadko głęboko wzruszonych.

Tadeusz Malik, czytelnik
Rysiek stara się zaspokoić swoją żądzę poznania kobiety, która go w pewnym sensie usatysfakcjonuje. Zaspokoi jego ciekawość, kim ona jest? Jaka ona jest? I że ten stan będzie trwał, stan permanentnego zakochania i poznawania, odkrywania przez całe życie. Nie rozumie paradoksu kobiet. Z nimi jest jak z pudełeczkiem znalezionym na ziemi – kiedy człowiek je podnosi, otwiera i widzi, że w środku jest pusto, to zaraz je wyrzuci, a kiedy nie może go otworzyć, nie pozbędzie się go dopóty, dopóki nie zgłębi jego tajemnicy. Kiedy to się stanie, nasyciwszy swoją ciekawość, również je wyrzuca. Tak właśnie jest z kobietą – dopóty człowiek jej dobrze nie pozna i nie przestanie ona dla niego być tajemnicą, stara się ją rozszyfrować, zgłębić, posiąść, zdobyć. Kiedy to się stanie, to potem wszystko zależy od tego, ile jest w nas tej prawdziwej miłości, która pozwala znieść wszystko inne, co dotychczas było w ukryciu, czyli to wszystko, czego ona nam nie chciała pokazać, wszystkie swoje wady, ułomności, trudności i tak dalej. Tylko prawdziwie kochając, potrafimy się znieść do końca życia, szukając jednocześnie jedności z zachowaniem różnic. Kiedy tej miłości nie ma, taki mężczyzna zaczyna traktować kobietę jak mebel, który jest, bo musi być, i zaczyna rozglądać się za inną tajemnicą, która go podnieca, ekscytuje, bo kocha ten dreszczyk. Od dziecka go pokochał, kiedy stał przed świąteczną choinką, patrząc na zawinięte w kolorowe bibuły prezenty.

Fragment książki

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Książka godna uwagi

Z racji tego, że znam się z Paweł Cwynarem miałam okazję przeczytać jego książkę pt. „Wysłuchaj mnie, proszę… „Tuż po tym jak ją napisał. Jeszcze przed redakcją i poprawkami.
Kiedy mi ją przesłał zapytałam Go. -, Co ty sam o niej myślisz? Odpowiedział mi mało oryginalnie. - Małgorzata czuję, że mi to wyszło.
Wtedy pomyślałam, że w sumie, co miał powiedzieć? Jednak, kiedy zapoznałam się z jej treścią. Mnie osobiście najbardziej, co ujęło to, to że. Niektóre myśli były tak skonstruowane, że tworzyły pewną filozofię życia. Z którą niejeden z nas mógłby się identyfikować. , Jakie to w jego stylu - pomyślałam? Kolejne, co mnie poruszyło do głęboka znajomość psychiki ludzkiej dylematów i rozterek, smutków i radości w tak trudnym czasie, jakim jest zagrożenie życia. No i w tym wszystkim znalazł przestrzeń na wątki humorystyczne dające złapać oddech. Moim zdaniem powieść jest świetnie napisana.
Warta by poświecić jej swój czas, co też uczyniłam. Przyczyniając się do pomocy w jej propagowaniu.

autor opinii: Małgorzata Łubnicka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Poligraf
Autor: Paweł Cwynar
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 312
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788378565284
ISBN: 9788378565284
ID: 372174

Zobacz również

Wysłuchaj mnie, proszę...
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...