TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w historii

Adolf Eichmann codziennie rano siadał za biurkiem i - jak sam mówił - „wykonywał swoją pracę najlepiej jak potrafił”. To on stworzył perfekcyjny plan przemysłowego mordowania ludzi w komorach gazowych.

Człowiek, na którym ciążyła odpowiedzialność za dokonanie największej zbrodni w historii ludzkości, długo pozostawał bezkarny. Po upadku III Rzeszy udało mu się wymknąć z rąk sprawiedliwości i uniknąć procesu w Norymberdze. Przez piętnaście lat mylił tropy i działał niczym najlepszy agent wywiadu, który chce uniknąć zdemaskowania. Jego kamuflaż był doskonały - zbrodniarz pilnował nawet tego, aby nigdy nie zostać sfotografowanym. Trafił jednak na równych sobie przeciwników, którzy nie zapomnieli o nadzorcy nazistowskiej machiny śmierci. Dawne ofiary postanowiły wytropić Adolfa Eichmanna.

Książka Neala Bascomba przedstawia znakomicie udokumentowaną historię polowania prowadzonego przez izraelskie służby specjalne. Ich przebieg, a potem operacja schwytania Eichmanna, opisane są w sposób, którego nie powstydziliby się autorzy thrillerów tacy jak Robert Ludlum czy Frederick Forsyth.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: Neal Bascomb
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 400
Wymiar [mm]: 158x225
EAN: 9788324012794
ISBN: 978-83-240-1279-4
ID: 159966

Zobacz również

Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w historii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...