TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Z pieniędzmi za pan brat. Edukacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych intelektualnie

"Z pieniędzmi za pan brat" to poradnik, którego celem jest umożliwienie uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i głębszym poznanie polskiego systemu płatniczego, a przede wszystkim nabycie umiejętności posługiwania się pieniędzmi w życiu codziennym.

Potrzeba ta jest związana z osiąganiem samodzielności niezbędnej do prowadzenia gospodarstwa domowego. Brak tej umiejętności uniemożliwia niezależne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w życiu dorosłym.

Na polskim rynku edukacyjnym nie ma obecnie żadnego podręcznika - pomocy edukacyjnej, która pozwoliłaby osobom z niepełnosprawnością intelektualną poznać i nauczyć się posługiwać polskimi monetami i banknotami.

Poradnik jest pozycją pionierską, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców i nauczycieli. Poradnik skierowany jest do uczniów szkół specjalnych podstawowych, gimnazjów, przysposabiających do pracy.

Poradnik "Z pieniędzmi za pan brat" został napisany przez pedagogów specjalnych w oparciu o własne doświadczenia w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, kładąc nacisk na praktyczne zdobywanie umiejętności.

Publikacja była prezentowana na ogólnopolskiej konferencji naukowej nt. "Edukacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych intelektualnie" 3 czerwca 2013 roku w Sandomierzu, gdzie zarówno prelegenci, jak i uczestnicy spotkania ocenili poradnik jako niezwykle potrzebny i doskonały do pracy z uczniem niepełnosprawnym intelektualnie.

Publikacja budzi zachwyt i nadzieję nas pedagogów specjalnych na to, że wreszcie mamy doskonałą pomoc edukacyjną.

Maria Pietrusza Budzyńska, Lublin, Fundacja Teatroterpia Lubelska
Polecam bardzo poradnik „Z pieniędzmi za pan brat” do pracy z niepełnosprawnymi uczniami. Nareszcie ktoś pomyślał o ich rzeczywistych potrzebach.

Małgorzata Kwiatkowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 136
Wymiar [mm]: 210x300
EAN: 9788325706418
ISBN: 9788325706418
ID: 271900

Zobacz również

Z pieniędzmi za pan brat. Edukacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych intelektualnie
46.94 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...