TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Poznajemy. Zagadki chemiczne

Zbiór ponad 200 pytań i odpowiedzi z chemii przeznaczony dla dociekliwych młodych czytelników. Zamiarem autorek było pokazanie, że z substancjami, procesami i zjawiskami chemicznymi mamy do czynienia na co dzień.

Chemia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się nauk we współczesnym świecie, obecna niemal w każdej dziedzinie naszego życia, dlatego wiedza chemiczna jest niezwykle przydatna. Stąd wśród 13 tematycznych rozdziałów znalazły się m.in. Zapachy, Dodatki do żywności, czyli E, Chemia w kuchni i łazience.

Pytając dalej, poznajemy: Niezwykłe substancje organiczne, zagadkowe substancje nieorganiczne i różne Ciekawe eksperymenty chemiczne.

Przyjazna formuła książki zapewnia młodym czytelnikom radość poznawania i odkrywania zachodzących dokoła nas procesów chemicznych; skłania do dociekania i poszukiwań o charakterze naukowym. Ilustracje w formie zdjęć, rysunków lub wykresów, ściśle powiązane z pytaniami, są cennym merytorycznie uzupełnieniem. Dzięki nim młody czytelnik łatwiej zrozumie omawiane zagadnienie.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Demart
Autor: Iwona Paleska, Agnieszka Siporska
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 80
Wymiar [mm]: 210x290
EAN: 9788374277174
ISBN: 978-83-7427-717-4
ID: 224609

Zobacz również

Poznajemy. Zagadki chemiczne
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...