TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zamiast telewizji

Ocena:
(3 opinii)

Jak Twoje dziecko spędza czas, gdy wróci ze szkoły i odrobi lekcje? Jak wybrać (i kiedy zaproponować) najwłaściwsze zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Jeszcze nie tak dawno dzieci bawiły się na podwórku z kolegami; dziś zdecydowanie wolą gry video, co niestety sprzyja pasywności, utrudnia socjalizację, a oprócz tego zwiększa ryzyko otyłości.

Zaoferowanie dziecku możliwości uczęszczania na kurs gry na instrumencie, nauki języka obcego albo też uprawiania sportu to pomoc niezbędna dla jego fizycznego i intelektualnego rozwoju.

Książka ta jest przewodnikiem, w którym autorka bezstronnie i w sposób kompetentny opisuje korzyści i ograniczenia związane z różnymi rodzajami zainteresowań.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Książka opisuje wiele metod i form spędzania czasu wolnego przez dzieci w młodszym wieku szkolnym.
Mi osobiście zabrakło w niej ciekawych zajęć, ćwiczeń, zabaw itp. które mogłyby wykorzystywań np. podczas zabawy ze swoimi rówieśnikami, rodzicami czy z rodzeństwem.

autor opinii: Katarzyna Olechowska-Olma

Jestem zawiedziona gdyż książka nie proponuje przykładów zabaw/zajęć rodziców z dziećmi tylko czego bym potrzebowała. Zamiast tego zawiera testy jak ocenić zajęcia pozalekcyjne w np.świetlicach, co moim zdaniem mniej jest potrzebne rodzicom.

autor opinii: Magda

Życie bez TV

Z telewizorem rozstałam się jakieś 10 lat temu. Nie tęsknię i niczego mi nie brakuje. Ale gdy zostaliśmy rodzicami, pojawiły się we mnie wątpliwości, czy mogę TO zrobić swojemu dziecku. Czy mogę dziecko pozbawić telewizora?
Więc kupiłam tę książkę. Jest w niej wiele ciekawych, dobrze opracowanych pomysłów na rozrywkę i zajęcia dla dzieci i młodzieży. Autorka wskazuje też pułapki, w jakie wpadają czasem najlepsi rodzice, chcący atrakcyjnie zorganizować dziecku czas.
A telewizja? Czekam na interaktywną ;-) Póki co, korzystamy z DVD.

autor opinii: Ewa Kaleta

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Nessia Laniado
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 140
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788374820325
ISBN: 83-7482-032-2
ID: 28923

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Zamiast telewizji Zamiast telewizji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...