TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zestaw do nauki czytania. Poziom 1

Jest to całościowy kurs nauki wczesnego czytania - obejmuje wszystkie etapy metody Domana. Dzieci najpierw poznają wyrazy i wyrażenia, potem budują z nich zdania, by po kilku tygodniach przejść do samodzielnego czytania pierwszej książeczki. Wystarczy 6 minut dziennie poświęconych na zabawy z kartami.

Książeczki są nagrodą za codzienne sesje z kartami. Dzieci szybko przekonują się, jak wielką radość sprawia samodzielne czytanie i mają motywację do dalszej nauki. Dzieci uwielbiają zabawne historie z Olo i Mimi, a piękne, kolorowe ilustracje i duża czcionka dodatkowo zachęcają do czytania. Tematyka jest atrakcyjna zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i rozpoczynających naukę w szkole.

Wyrazy na kartach obejmują tematy ważne dla dzieci, m.in. zabawy z rodzeństwem, świętowanie urodzin i wyrażanie uczuć. Bogate słownictwo w formie kart umożliwia tworzenie ciekawych zdań. Dzięki temu dzieci nie nudzą się podczas sesji i szybko wciągają się w zabawy z kartami. Doskonała jakość wydruku offsetowego i mocny karton kredowy zapewniają zabawę na wiele miesięcy.

Kurs podzielony został na dwa poziomy. Pierwszy przeznaczony jest dla dzieci rozpoczynających naukę czytania, a drugi - dla kontynuujących naukę metodą Domana.

Poziom 1:

  • słownictwo z najbliższego otoczenia dziecka (m.in. rodzina, rzeczy dziecka, zwierzęta, uczucia...)
  • zdania w książeczkach są bardzo krótkie (3-4 wyrazy)

Poziom 2:

  • słownictwo z dalszego otoczenia dziecka (wyprawy rodzinne, zamek, zakupy, pogoda)
  • dłuższe zdania (5-7 wyrazów)

Dlaczego uczymy czytać małe dzieci?

Naukowcy z Instytutów Osiągania Ludzkiego Potencjału (Filadelfia, USA) odkryli, że umiejętność czytania ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój małego dziecka. Wczesna nauka czytania doskonale rozwija mózg i potencjał intelektualny dziecka. Pierwsze sześć lat to okres, kiedy dzieci zdobywają najważniejsze umiejętności decydujące o powodzeniu w szkole i w życiu dorosłym. Badania IAHP pokazują, że małe dzieci wchłaniają wiedzę jak gąbki, a czytanie jest dla nich tak samo naturalne, jak mówienie.

Glenn Doman udowodnił, że małe dzieci to językowi geniusze. By się o tym przekonać, wystarczy posłuchać dzieci wychowujących się w dwujęzycznym środowisku - są w stanie perfekcyjnie opanować dwa lub więcej języków, w przeciwieństwie do dorosłych, którzy wkładają w to wiele wysiłku.

Seria powstała po to, by pomóc rodzicom i nauczycielom rozwijać niezwykłe zdolności językowe małych dzieci. Materiały są wynikiem współpracy pedagogów i rodziców zaangażowanych w edukację małych dzieci.

Seria wykorzystuje wieloletnie doświadczenie nauczycieli i logopedów stosujących metodę Domana w Polsce. Materiały te są używane zarówno w przedszkolach, jak i w nauczaniu domowym. Posiadają pozytywną opinię pedagogów tworzących programy wychowania przedszkolnego (dr Jolanta Andrzejewska, "Razem w przedszkolu") oraz specjalistów z Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

Dodatkowo budowa kursu była konsultowana z twórcami metody w Filadelfii po to, by jak najlepiej dostosować ją do specyfiki języka polskiego. Dzięki wykorzystaniu metody Domana czytanie staje się łatwe i pełne radości, a dzieci są doskonale przygotowane do dalszej edukacji.

Poziom pierwszy: 3 książeczki+ 152 karty + instrukcja

Książeczka nr 1 "Olo i Mimi. Urodziny"

Olo obchodzi urodziny. Jest okazja do niecodziennej zabawy. w domu pojawia się papuga. W międzyczasie znika kot i niespodziewanie ktoś zjada tort... Dołączone do książki 52 dwustronne karty zawierają słownictwo związane z rodziną, zwierzętami i okazywaniem sobie uczuć. Książeczka zawiera też porady psychologa na temat znaczenia dziecięcych zabaw. Dodatkowa strona z labiryntem jest okazją do ćwiczenia małej motoryki.

Książeczka nr 2 "Olo i Mimi. Przyjaciele"

Olo i Mimi mają mnóstwo pomysłów na zabawy i dalekie podróże. Przyjaźń jest dla nich wspólną przygodą. Ciekawe dokąd tym razem polecieli balonem i jak planują dotrzeć na Księżyc... Do książeczki dołączonych jest 50 dwustronnych kart. Słownictwo obejmuje środki transportu, określenia miejsca i czasu. Na końcu książki jest zadanie z szukaniem różnic między rysunkami. Porady psychologa poruszają temat znaczenia dziecięcych przyjaźni.

Książeczka nr 3 "Olo i Mimi. Kłótnia"

Mimi i Olo chcą się bawić tym samym konikiem. Wybucha kłótnia. Do akcji wkracza mama. Na szczęście dzieci same znajdują rozwiązanie ... Dołączone do książeczki wyrazy związane są z zabawkami i rzeczami dziecka oraz nazywaniem uczuć. Porady dla rodziców dotyczą skutecznych sposobów rozwiązywania konfliktów między dziećmi.

Nauka czytania opiera się na kilku prostych zasadach. Na pierwszym etapie polega na pokazywaniu dziecku kart z wyrazami z jednoczesnym głośnym wypowiadaniem słów. Później, gdy dziecko pozna słowa, tworzymy z kart wyrażenia dwuwyrazowe. W trzecim etapie bawimy się z dzieckiem w tworzenie prostych zdań. Możemy układać je na podłodze, przyklejać na lodówce lub na tablicy magnetycznej.

Ważne jest, by pokazywane wyrazy wymawiać szybko i z entuzjazmem (jedna sesja trwa ok. 5 sekund). Dzieci wykorzystują pamięć fotograficzną, a system powtórzeń zapewnia utrwalenie wyrazów w pamięci trwałej. Dziecko poznaje 5, 10 lub 15 nowych słów tygodniowo, w zależności od czasu, jakim dysponują rodzice.

Pokazywanie kart zajmuje nie więcej niż kilka minut dziennie. Stosowanie zestawu ułatwia przystępna instrukcja oraz harmonogram wraz propozycjami zabaw.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Szkoła Talentów
Autor:
Rok wydania: 2013
EAN: 9780957401907
ISBN: 978-0-9574019-0-7
ID: 445221

Zobacz również

Zestaw do nauki czytania. Poziom 1
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...