TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zestaw do nauki czytania. Poziom 2

Jest to całościowy kurs nauki wczesnego czytania - obejmuje wszystkie etapy metody Domana. Dzieci najpierw poznają wyrazy i wyrażenia, potem budują z nich zdania, by po kilku tygodniach przejść do samodzielnego czytania pierwszej książeczki. Wystarczy 6 minut dziennie poświęconych na zabawy z kartami.

Książeczki są nagrodą za codzienne sesje z kartami. Dzieci szybko przekonują się, jak wielką radość sprawia samodzielne czytanie i mają motywację do dalszej nauki. Dzieci uwielbiają zabawne historie z Olo i Mimi, a piękne, kolorowe ilustracje i duża czcionka dodatkowo zachęcają do czytania. Tematyka jest atrakcyjna zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i rozpoczynających naukę w szkole.

Wyrazy na kartach obejmują tematy ważne dla dzieci, m.in. zabawy z rodzeństwem, świętowanie urodzin i wyrażanie uczuć. Bogate słownictwo w formie kart umożliwia tworzenie ciekawych zdań. Dzięki temu dzieci nie nudzą się podczas sesji i szybko wciągają się w zabawy z kartami. Doskonała jakość wydruku offsetowego i mocny karton kredowy zapewniają zabawę na wiele miesięcy.

Kurs podzielony został na dwa poziomy. Pierwszy przeznaczony jest dla dzieci rozpoczynających naukę czytania, a drugi - dla kontynuujących naukę metodą Domana.

Poziom 1:

  • słownictwo z najbliższego otoczenia dziecka (m.in. rodzina, rzeczy dziecka, zwierzęta, uczucia...)
  • zdania w książeczkach są bardzo krótkie (3-4 wyrazy)

Poziom 2:

  • słownictwo z dalszego otoczenia dziecka (wyprawy rodzinne, zamek, zakupy, pogoda)
  • dłuższe zdania (5-7 wyrazów)

Dlaczego uczymy czytać małe dzieci?

Naukowcy z Instytutów Osiągania Ludzkiego Potencjału (Filadelfia, USA) odkryli, że umiejętność czytania ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój małego dziecka. Wczesna nauka czytania doskonale rozwija mózg i potencjał intelektualny dziecka. Pierwsze sześć lat to okres, kiedy dzieci zdobywają najważniejsze umiejętności decydujące o powodzeniu w szkole i w życiu dorosłym. Badania IAHP pokazują, że małe dzieci wchłaniają wiedzę jak gąbki, a czytanie jest dla nich tak samo naturalne, jak mówienie.

Glenn Doman udowodnił, że małe dzieci to językowi geniusze. By się o tym przekonać, wystarczy posłuchać dzieci wychowujących się w dwujęzycznym środowisku - są w stanie perfekcyjnie opanować dwa lub więcej języków, w przeciwieństwie do dorosłych, którzy wkładają w to wiele wysiłku.

Seria powstała po to, by pomóc rodzicom i nauczycielom rozwijać niezwykłe zdolności językowe małych dzieci. Materiały są wynikiem współpracy pedagogów i rodziców zaangażowanych w edukację małych dzieci.

Seria wykorzystuje wieloletnie doświadczenie nauczycieli i logopedów stosujących metodę Domana w Polsce. Materiały te są używane zarówno w przedszkolach, jak i w nauczaniu domowym. Posiadają pozytywną opinię pedagogów tworzących programy wychowania przedszkolnego (dr Jolanta Andrzejewska, "Razem w przedszkolu") oraz specjalistów z Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

Dodatkowo budowa kursu była konsultowana z twórcami metody w Filadelfii po to, by jak najlepiej dostosować ją do specyfiki języka polskiego. Dzięki wykorzystaniu metody Domana czytanie staje się łatwe i pełne radości, a dzieci są doskonale przygotowane do dalszej edukacji.

Poziom drugi: 3 książeczki + 154 karty + instrukcja

Książeczka nr 1 "Olo i Mimi. Piknik"

Mimi ma ochotę zrobić piknik, a Olo chce puszczać swój nowy latawiec. Tata wrócił zmęczony z pracy. Wszyscy postanawiają pójść na spacer do parku. Nagle zrywa się wiatr i zaczyna padać deszcz...

Dołączone do książki 54 dwustronne karty zawierają słownictwo związane z zabawami w parku i pogodą. Książeczka zawiera też porady dla rodziców dotyczące radzenia sobie z różnicami w rodzinie. Dodatkowa strona z pytaniami dla dzieci ułatwia im naukę czytania ze zrozumieniem, a zagadka na końcu książki jest okazją do ćwiczenia małej motoryki.

Książeczka nr 2 "Olo i Mimi. Na zamku"

W sobotni poranek rodzina wyrusza na wyprawę do zamku. Dzieci są zachwycone i od razu wpadają na pomysł zabawy w chowanego. Wkrótce zabawa przybiera nieoczekiwany obrót...

Do książeczki dołączonych jest 50 dwustronnych kart. Wyrazy związane z wyprawą na zamek, zabawą w chowanego i postaciami na zamku. Pytania na końcu książki zachęcają do rozmowy na temat przeczytanej historii, a zadanie rozwija spostrzegawczość. Porady dla rodziców poruszają temat dziecięcej wyobraźni i doświadczania przez nie świata.

Książeczka nr 3 "Olo i Mimi. Zakupy"

Mimi wybrała się z mamą na zakupy. W sklepie jest świadkiem intrygującej sceny. Mały chłopiec histerycznym zachowaniem wymusza na mamie kupno lodów. Mimi postanawia wypróbować metody chłopca...

Dołączone do książeczki wyrazy dotyczą m.in. robienia zakupów, potraw i smaków. Porady psychologa poruszają ważną kwestię stawiania dziecku granic.

Nauka czytania opiera się na kilku prostych zasadach. Na pierwszym etapie polega na pokazywaniu dziecku kart z wyrazami z jednoczesnym głośnym wypowiadaniem słów. Później, gdy dziecko pozna słowa, tworzymy z kart wyrażenia dwuwyrazowe. W trzecim etapie bawimy się z dzieckiem w tworzenie prostych zdań. Możemy układać je na podłodze, przyklejać na lodówce lub na tablicy magnetycznej.

Ważne jest, by pokazywane wyrazy wymawiać szybko i z entuzjazmem (jedna sesja trwa ok. 5 sekund). Dzieci wykorzystują pamięć fotograficzną, a system powtórzeń zapewnia utrwalenie wyrazów w pamięci trwałej. Dziecko poznaje 5, 10 lub 15 nowych słów tygodniowo, w zależności od czasu, jakim dysponują rodzice.

Pokazywanie kart zajmuje nie więcej niż kilka minut dziennie. Stosowanie zestawu ułatwia przystępna instrukcja oraz harmonogram wraz propozycjami zabaw.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Szkoła Talentów
Autor:
Rok wydania: 2013
EAN: 9780957401914
ISBN: 978-0-9574019-1-4
ID: 445222

Zobacz również

Zestaw do nauki czytania. Poziom 2
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...