TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zgred

Ocena:
(5 opinii)

Najlepszy polski publicysta w najbardziej publicystycznej ze swych powieści. Napisana w formie dziennika powieść "Zgred" obejmuje czas pomiędzy lutym a kwietniem 2010 roku.

Fragment książki:

"Ze wsi to-to już wyszło, ale do miasta jeszcze nie doszło", mawiała ze złością matka. Czasem sam po niej powtarzałem, aż kiedy sobie zdałem sprawę, co to tak naprawdę znaczy. Bo trzeba jeździć po Polsce, żeby zobaczyć, do jakiego stopnia już nie ma, poza dożynkami i dniami świętych patronów, tej wsi, z której wszyscy wyszliśmy. Nie ma dokąd wracać. I nie ma dokąd iść, bo tego miasta, do którego wyszliśmy, też już dawno nie ma.

Zostaliśmy tacy - ani stąd, ani stamtąd, ni ze wschodu, który nas schamił i zmiażdżył, ni z zachodu, który się przełajdaczył i zdycha w perwersjach, odcięci od przeszłości, i z przyszłością też niejasną. W temacie "o czym tobie marzyć, śnić" - zero pomysłu. Grzebiemy w rupieciarni pozostawionej przez naród, który tu niegdyś żył, w śmietniku idei wyplutych już przez pogrążony w dekadencji świat, przymierzamy, obracamy się w kółko, próbujemy zrozumieć sens dzisiejszych wydarzeń, przypasowując je do zupełnie skądinąd wziętych historii, i na razie nic pewnego, poza jednym - że jeszcze chce nam się żyć, a póki mamy do tego siłę i energię, to w coś się ona w końcu wtłoczy, ile by ciężkiej pracy nie trzeba było wcześniej wykonać.

Rafał A. Ziemkiewicz (ur. w 1964 r.) jest autorem kilkunastu książek - publicystyki (m.in. Polactwo i Michnikowszczyzna. Zapis choroby), prozy fantastycznej (m.in. Pieprzony los Kataryniarza, Walc Stulecia) oraz współczesnej (Ciało obce, Żywina), dziennikarzem prasowym, radiowym i telewizyjnym. Opublikował kilka tysięcy felietonów i artykułów, prowadził liczne programy, w tym do niedawna cieszący się wielką popularnością "Antysalon" w TVP Info. Obecnie komentuje na bieżąco życie publiczne w "Rzeczpospolitej", tygodnikach "Uważam Rze" i "Gazeta Polska" oraz na portalu Interia.pl.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

DZIĘKUJĘ ZA "ZGREDA"!!!!!!!!!

PANIE RAFALE mam 62 lata,książkę dostałam na urodziny od syna,który czyta pana namiętnie/dobrze wychowałam dziecko/,ale to mój mąż pana odkrył.Niedziela to był czas,o 8 msza potem szybki powrót na"Anty salon".Dobrze że jest Uważam Rze Historia Uważam Rze i pana książki,rekompensują brak programu w TWale.Uwielbiam cytaty których pan używa,są trafne świadczą o wiedzy i inteligencji."Dzisiaj kto w Styksie kłakiem/jutro mostu przęsło"i "Jedzie prezydent martwy a wielki stokrotnie". "Trzeba orać" A ORZE PAN PIĘKNIE,SKIBY ODKŁADAJĄ SIĘ RÓWNO I BŁYSZCZĄ W SŁOŃCU. Książkę czyta się chętnie i zgadzam się z jej treścią. Pozdrawiamy serdecznie pan i rodzinę.Mistrzu musisz orać dalej aby były plony.

autor opinii: Jadwiga Pyza-Adamska mazurka z Falenicy

opinia nt zgreda

bardzo dobra książka, polecam znajomym i tym zaczadzonym PO

autor opinii: Stanisław Żytkowski

Uwielbiam Go

a Jego ojciec, o którym tak czesto pisze to gosciu taki, jakich kiedys widzialem u mojej babci na Podkarpaciu. Do dzis kieruje sie zasadami i regulami, jakie wtedy jako dziecko slyszalem

autor opinii: Marcin K

Ziemkiewicz

Uwielbiam czytać wszystko co pisze Ziemkiewicz. Zasługuje obecnie na miano najlepszego publicysty.

autor opinii: Eugenia Wandas

Rafała Ziemkiewicza znam z jego felietonów i artkułów prasowych,z treścią których identyfikuję się. Z zaciekawieniem przeczytałem "Zgreda". Jeżeli poszczególne jego felietony są kwiatami dla czytelnika, to "Zgredem" podaje temu czytelnikowi bukiet.

autor opinii: Mieczysław Olech

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Zysk i S-ka
Autor: Rafał A. Ziemkiewicz
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 270
Wymiar [mm]: 130x205
EAN: 9788375068184
ISBN: 978-83-7506-818-4
ID: 197162

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Zgred Zgred
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...