TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zmień moją żałobę w taniec

Ocena:
(1 opinii)

Ta pocieszająca, na wskroś realistyczna książka opracowana na podstawie niepublikowanych pism znakomitego pisarza i wykładowcy Henriego Nouwena, skupia się nie na tym, jak przetrwać w ciężkich chwilach, ale jak nauczyć się żyć w pełni pośród otaczających nas trudności.

"Trudności, które wszyscy przeżywamy – pisze Nouwen – wymagają oczywiście więcej niż tylko słów, nawet tych uduchowionych. Wyszukane zdania nie ugaszą głębokiego bólu. Jednak mimo to znajdujemy coś, co może nam wskazać drogę i przeprowadzić nas przez cierpienie. Słyszymy wezwanie, by pozwolić żałobie stać się uzdrowieniem, a smutkowi drogą przez ból do tańca. (...) Uczymy się patrzeć wprost na nasze straty, a nie unikać ich. Wychodząc naprzeciw cierpieniom życia, bez zaprzeczania możemy odnaleźć coś nieoczekiwanego. Zapraszając Boga do uczestnictwa w naszych problemach, zapewniamy sobie – nawet w trudnych chwilach – radość i nadzieję".

Zaczerpnięta z głębokiej studni pastorskiego, nauczycielskiego i myślicielskiego doświadczenia Nouwena, dostarcza pociechy bez uciekania się do pustych frazesów. W praktyczny sposób, jednakże unikając spłycania i upraszczania, wskazuje drogę życia zakorzenioną w stałości Boga i osadzoną w wiecznej nadziei – życia, które może przepełnić się tańcem nawet w środku najciemniejszej nocy.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

polecam

Książka dobra i wartościowa. Co prawda czytałam lepsze publikacje tego autora, ale i tę pozycję bez wahania polecam.

autor opinii: Magdalena Krukowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Henri J.M. Nouwen
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788389289513
ISBN: 83-89289-51-2
ID: 203156

Zobacz również

Zmień moją żałobę w taniec
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...