TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zmysł religijny

Abp. Jorge Mario Bergoglio w czasie wystąpienia podczas prezentacji hiszpańskiej edycji książki „Zmysłu religijnego” księdza Luigi Giussaniego powiedział:

Przez wiele lat teksty ks. prałata Giussaniego inspirowały moje myślenie, pomagały mi się modlić i właśnie dlatego przychodzę dzisiaj, by dać temu świadectwo. Jego teksty nauczyły mnie być lepszym chrześcijaninem.

Książka "Zmysł religijny" nie jest tekstem do wyłącznego użytku przez tych, którzy należą do ruchu; nie jest nawet zaadresowana tylko do chrześcijan bądź ogólnie do ludzi wierzących.

Jest to natomiast książka dla tych wszystkich ludzi, którzy poważnie traktują swoje człowieczeństwo.

Śmiem twierdzić, że współczesnym problemem, któremu przede wszystkim musimy stawiać czoło, jest nie tyle problem Boga, istnienie Boga czy jego poznanie, ale problem człowieka, odnalezienie w nim samym owego śladu Boga, jaki On w nas odcisnął, abyśmy mogli się z Nim spotkać.

W książce "Zmysł religijny", paradoksalnie, mało się mówi o Bogu, a bardzo dużo o człowieku...

W obliczu letargu życia, spokoju za niską cenę wyzwanie polega na zadawaniu sobie samym prawdziwych pytań o znaczenie człowieka, o sens jego istnienia, a także na udzielaniu odpowiedzi na te pytania.

Niniejsza książka to owoc długoletniego doświadczenia i refleksji ks. Luigi Giussaniego - założyciela ruchu Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenia). Autor na kartach książki z właściwą mu pasją i siłą przekonywania tłumaczy, że zmysł religijny przynależy do struktury ludzkiego bytu.

Doświadczenie religijne - czym jest i skąd wypływa? Autor, założyciel ruchu Comunione e Liberazione, zachęca do głębokiej refleksji i dojrzałej pracy nad sobą, która pozwoli nam odzyskać pierwotny "zmysł religijny" – prawdziwego siebie, stworzonego na obraz i podobieństwo Boga.

Na dołączonym DVD - film dokumentalny przedstawiający biografię Giussaniego i historię powstania ruchu.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Luigi Giussani
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 246
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788380210462
ISBN: 9788380210462
ID: 313726

Zobacz również

Zmysł religijny
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...