TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zobaczyć siebie oczami Chrystusa (CD mp3)

To dobroczynne: dać się olśnić Bogiem możliwości wielkich - nieskończonych. A widać je w atomie i cudzie życia, w "nieobjętej ziemi" i bezkresnym kosmosie, a także w dokonaniach człowieka. Ale czy to już wszystko? Zamiary Boga wobec nas są zawrotne. Przed nami jest DAL życia w Bogu, a nie cieśnina przemijającej doczesności i śmierci (por. Hi 36, 16).

Autor podejmuje kilka tematów podwyższonego ryzyka i przedstawia je, być może, wbrew dyktatowi "poprawności". Chętnie rozważą je ci, którzy nie chcą być manipulowani ani przez małodusznych ludzi, ani przez złośliwe demony.

Do trudnych tematów należą prorockie upomnienia, gniew i karanie Boga, który zawsze i przez wszystko naprowadza na swe nieskończone Miłosierdzie. Lekcja cierpienia skojarzona jest z ... tańcem.

Obiecująco brzmi stwierdzenie św. Augustyna, że "przyjemność pokonuje się tylko przez przyjemność" i że wszyscy potrzebujemy delectatio victrix, czyli "zwycięskiego rozkoszowania się" Bogiem, aby pokonać zniewalającą atrakcję grzechu!

Ostatnia konferencja podprowadza - nas drogocennych! - do powierzenia się dłoniom i Sercu Matki, a także do współdziałania z Nią.

Rozważania adresowane są do różnych osób - zarówno do (już) wierzących, jak i do (jeszcze) czekających "na kamieni nagłe przebudzenie" i "na głębie co u stóp naszych legną" (M. R. Rilke).

Sesja odbyła się w Centrum Duchowości Księży Jezuitów w Częstochowie w styczniu 2011.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Krzysztof Osuch SJ
Rok wydania: 2011
EAN: 5900759108130
ID: 194115

Zobacz również

Zobaczyć siebie oczami Chrystusa (CD mp3)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...