TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zrozumieć świat uczuć. Ćwiczenia rozwijające kompetencję emocjonalną. Seria: Rozwój przez zabawę

Kompetencja emocjonalna to ważny fundament w budowaniu kontaktów z sobą samym i z innymi. Ona jest podstawą, bazą, na której mogą się ukształtować umiejętność koncentracji, wytrwałość i gotowość do podejmowania wysiłku – umiejętności, które są niezbędne do efektywnej nauki szkolnej. Poza tym kompetentne obchodzenie się z uczuciami jest istotnym czynnikiem w zapobieganiu przemocy. Dzieci w przedszkolu szczególnie łatwo nabywają tę kompetencję!

W tej książeczce znajdziecie Państwo dużą ilość zabaw i ćwiczeń, które rozwijają postrzeganie uczuć – u siebie i innych – oraz kompetentne obchodzenie się z nimi. Tak samo ważna jest werbalizacja różnych uczuć i odczytywanie mowy ciała, jak i radzenie sobie z problematycznymi stanami emocjonalnymi jak na przykład niepowodzenie albo strach.

Simone Pfeffer jest dyplomowanym socjologiem, referentką do spraw szkoleniowych, zajmuje się kształceniem nauczycieli oraz jest aktywna w poradnictwie i prowadzi badania naukowe. Ważne jest, by dzieci rozwijały samoświadomość i pewność siebie oraz umiejętnie dysponowały swoimi możliwościami, a kontakty z innymi kształtowały z radością, zabawą i we wzajemnym szacunku.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jedność
Autor: Simone Pfeffer
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 55
Wymiar [mm]: 200x290
EAN: 9788374421638
ISBN: 83-7442-163-0
ID: 41528

Zobacz również

Zrozumieć świat uczuć. Ćwiczenia rozwijające kompetencję emocjonalną. Seria: Rozwój przez zabawę
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...