TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zwycięstwo prowokacji

Wznowienie "Zwycięstwa prowokacji", różniące się jednak od poprzednich wydań londyńskich, bowiem poszerzone przez wydawcę o uzupełnienia, które autor przygotował w 1981 roku, zamyślając kolejne wydanie książki i analizując materiał egzemplifikacyjny.

Owe uzupełnienia Józefa Mackiewicza, poza zaprojektowaną przez autora funkcją ilustracji wywodu i rolą argumentacyjną, są dziś dla piszących o literaturze emigracyjnej czy o poglądach pisarza istotne o tyle, że nie pozwalają mieć wątpliwości co do negatywnych Mackiewiczowskich ocen elementów historii najnowszej tak istotnych, jak ruch Solidarności czy pontyfikat Jana Pawła II w sferze politycznych jego oddziaływań.

Do chwili obecnej zdarzało się, że różnie spekulowano na temat stanowiska Mackiewicza w tych kwestiach - pojawiały się nawet próby dowodzenia, że pisarz spojrzałby inaczej (tzn. w zgodzie z powszechną w Polsce opinią) na bieg najnowszych zdarzeń, gdyby dane mu było np. prześledzić rozwój i zasięg oddziaływań papieża-Polaka.

Spekulacje takie znajdowały rację bytu, gdyż "drażliwe" poglądy pisarza pozostawały ukryte w nie publikowanej korespondencji. Teraz, dzięki dołączeniu do książki autorskich uzupełnień, sytuacja zmienia się zasadniczo, a sfera interpretacyjnych dowolności znacznie się zawęża.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Kontra
Autor: Józef Mackiewicz
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 272
Wymiar [mm]: 130x195
EAN: 9780907652700
ISBN: 9780907652700
ID: 195811

Zobacz również

Zwycięstwo prowokacji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...