BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Contra in vitro

Ocena:
(1 opinii)

Książka ks. prof. Katolo jest głosem badającym problematykę sztucznego zapłodnienia z punktu widzenia nauki Kościoła Katolickiego. Autor opisuje historię i metody sztucznego kreowania życia, skupiając się następnie na następstwach medycznych, psychologicznych i społecznych in vitro. Następnie odnosi się do fundamentu antropologicznego godności osoby ludzkiej oraz do oceny metod sztucznego zapłodnienia w świetle zasad bioetyki personalistycznej. Na zakończenie poddaje metody sztucznego zapłodnienia ocenie moralnej.

Jest to jedna z najpełniejszych i najbardziej aktualnych pozycji dotyczącej problematyki in vitro. "Problematyka związana ze sztucznymi zapłodnieniami człowieka zajmuje jedno z kluczowych miejsc w bioetyce. Chęć zaradzenia dramatowi małżeństw cierpiących na niepłodność nie może dokonywać się w oderwaniu od podstawowych zasad moralnych; od prawdy kim jest człowiek; od prawdy co do istoty i godności małżeństwa oraz sensu zjednoczenia cielesnego" - pisze autor.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

bardzo dobra pozycja

książka pozwala zrozumieć, że in vitro nie jest jedyną drogą do stworzenia pełnowartościowej rodziny a tak naprawdę zabawą w Boga... Zachęcam do tej lektury.

autor opinii: ewela

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 224
Wydawnictwo: Instytut Globalizacji
Wydanie: Gliwice 2010
ISBN: 978-83-7673-016-5

Zobacz również

Contra in vitro
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...