BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Dialog O kapłaństwie

Św. Jan Chryzostom, żyjący w IV wieku po Chrystusie, należy do najwybitniejszych Ojców Kościoła. Był jednym z największych mówców starożytności chrześcijańskiej. Jego nauka moralna oparta jest na Biblii, z niej wypływa i do niej nieustannie nawiązuje.

Św. Jan Chryzostom naucza nie jako teoretyk, ale jako wypróbowany kierownik duchowy i duszpasterz, dobrze osadzony w realiach życia, zawsze gotów poddać swe poglądy koniecznej rewizji. Jego charakterystyczną cechę stanowi głęboka miłość do tych, do których przemawia, umie więc zyskać sobie sympatię i zaufanie słuchaczy.

Najbardziej znany i poczytny dialog "O kapłaństwie" jest najwybitniejszym tekstem patrystycznym. Dzieło to mówi o wielkości chrześcijańskiego kapłaństwa i wzywa do godnego jego sprawowania. Dialogowi "O kapłaństwie" nie brak aktualności. Należy on do dzieł klasycznych, tych, które mimo upływu czasu mają nam zawsze coś do powiedzenia. Czy nie jest więc dla nas rzeczą pożyteczną odczytać go w czasach, w których, jak mówił św. Jan Chryzostom, Kościół jest bardziej wzburzony niż fale Euripu?

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 160
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2009
ISBN: 978-83-7595-152-3

Zobacz również

Dialog O kapłaństwie
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...