TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitwa kapłańska

Ostatni tom w serii książek poświęconych różnym aspektom duchowości kapłańskiej, których autorem jest ks. Janusz Mastalski.

"Modlitwa kapłańska" jest nie tylko ciekawą i udaną przygodą literacko-poznawczą, ale nade wszystko niezwykłą okazją do diagnozy oraz pogłębienia osobistej relacji z Bogiem, stanowi swoiste antidotum na współczesną kulturę odejścia od Boga, cywilizację śmierci, której św. Jan Paweł II przeciwstawiał cywilizację miłości.

Człowiek odczuwa dzisiaj głód prawdy i sprawiedliwości, ponieważ odczuwa głód Boga. Zaspokojenie tego głodu jest najszczytniejszym powołaniem kapłana.

Musi on więc najpierw – jak słusznie przekonuje Autor w "Modlitwie kapłańskiej" – starać się zadbać o dojrzałość duchową we własnym życiu oraz o silną i klarowną wiarę, która potrafi oprzeć się różnym atakom.

Życie kapłana może zatem rozwijać się i wzrastać tylko w klimacie żywej wiary, czego wyrazem jest autentyczna modlitwa kapłańska. „Modlitwa jest źródłem, ale i środkiem do wytrwania w miłości Mistrza z Nazaretu”.

Ks. prof. dr hab. Janusz Mastalski – kapłan archidiecezji krakowskiej, prorektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz kierownik Katedry Pedagogiki Ogólnej na tym wydziale. Wykłada pedagogikę ogólną, teorię wychowania, dydaktykę oraz pedagogikę rodzinną. Wygłosił wiele serii rekolekcji zarówno parafialnych, jak i dla alumnów, kapłanów oraz sióstr zakonnych. Przeprowadził liczne szkolenia i kursy dla nauczycieli i wychowawców w całej Polsce.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: ks. Janusz Mastalski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 420
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788364451256
ISBN: 978-83-64451-25-6
ID: 308621

Zobacz również

Książka wyróżniona Modlitwa kapłańska
38.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...