BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Jezus z Judenfeldu

Ocena:
(1 opinii)

Jest rok 1995. Ksiądz Wacław - bohater bestsellerowej trylogii Przypadki księdza Grosera - jedzie rowerem przez Alpy do Rzymu na wezwanie Jana Pawła II. Wypadek w górach wrzuca go na parafię protestancką w miasteczku Judenfeld.

Niespodziewanie odsłaniają się przed nim tajemnice, nie tylko przeszłości. Natrafia na historię człowieka, który w swoim życiu był esesmanem i odegrał rolę Jezusa…

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Zadziwiający powrót ks. Grosera

Grzegorczyk zarzekał się, że nie napisze już 4 tomu " Przypadków księdza Grosera", jedynie opowiadania z różnych etapów jego życia. I mimo próśb czytelników o kontynuację trylogii, trwał w swoim uporze mówiąc, że liczba 3 należy do ulubionych przez Boga. W e-mailu do pisarza, napisał także minister Władysław Stasiak:" Polska czeka na kolejnego księdza Grosera". I szczęśliwie doczekała się, a znakomity prozaik tłumacząc się ze swej niekonsekwencji, powołuje się na swego mistrza R.Brandstaettera. To on powiedział, że jego " historia była pasmem cudów i niekonsekwencji, które paradoksalnie są naszym bogactwem". Tym samym, stały się również bogactwem narracji tej kontrowersyjnej emocjonalnie i intelektualnie lektury. Fabuła powieści cofa się w czasie przed okres opisany w trylogii. Z głównym bohaterem, inteligentnym księdzem Wacławem, zachwycającym miłośnikiem piękna, trafiamy do Austrii. Jest rok 1995, ks. Groser wybiera się w samotną pielgrzymkę rowerową do Rzymu, na zaproszenie JP2. W połowie drogi, ulega wypadkowi. Ze szpitala w uroczej, górskiej miejscowości zwanej Judenfeld, z nogą w gipsie, zostaje zaproszony w gościnę do parafii protestanckiej, katolickiego księdza, Mateusza Konopiuka a'la Szwejk, który " wszystko, co mówił oprawiał w uśmiech". W Judenfeldzie, ksiądz Wacław przeżywa swoistą przygodę życia- zdumiewającą. Nie raz, doznaje lekkiego szoku i wstrzymuje się z ripostą ( " Nie potrafił trwać z kimś w konflikcie"), kiedy zderza się z odmienną rzeczywistością. Poznaje lokalną społeczność, między innymi: poczciwego tchórza, Manfreda, świątobliwą jędzę, Heidrun Untertan, czy Karin, która " Kochała Polaków i księży". Zapoznaje się z burzliwą historią parafii - kroniką wstydliwych dziejów o nazistowskim pochodzeniu. Co charakterystyczne, trudna, kontrowersyjna tematyka przedstawiona została w sposób lekki z pewną dozą humoru. Spory głównych bohaterów w czasoprzestrzeni ewangelicko-katolickiej z kwestią otwartości naszego czcigodnego Rodaka JP2, uczą pokory i przełamywania siebie. Są lekcją historii i religii jednocześnie! Na koniec, trzeba wspomnieć jeszcze o fascynującym miejscu w Austrii - będącej rajem wodnym w Europie - a mianowicie o najpiękniejszym, trzykskadowym wodospadzie w obliczu, którego nasz bohater miał " poczucie nacierającego, miłującego Ojca". Bardzo dobra, niezwyczajna i niecodzienna lektura - polecam! Zresztą, sam Autor jest jej doskonałą rekomendacją:-))

autor opinii: Elżbieta Romaniak

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: 2012
ISBN: 978-83-7785-130-2

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Jezus z Judenfeldu
35.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...