BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Od Abrahama do Chrystusa

Ocena:
(1 opinii)

W swojej pierwszej historycznej książce "Od Abrahama do Chrystusa" Daniel-Rops z niezwykłą rzetelnością badacza i wielką dozą talentu literackiego opisuje dwa tysiące lat historii Izraela. Historii zaczynającej się powołaniem Abrahama, który położył kamień węgielny monoteizmu dla trzech wielkich religii - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu - i znajdującej swój finał w wypełnieniu się obietnicy przyjścia Zbawiciela - Jezusa Chrystusa.

Te dwa tysiące lat burzliwych dziejów można by streścić słowami "historia święta". Jak to się stało, że ten niepokaźny, niczym na pierwszy rzut oka nie wyróżniający się lud przetrwał przez wieki, podczas gdy upadały wielkie potęgi cywilizacyjne i polityczne pre-antycznego świata? Odpowiedzi należy szukać w specyficznej metafizyce i moralności, które wyróżniały społeczność żydowską na tle innych współczesnych jej narodów i ludów.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

ocena ksiązki od abrahama do Chrystusa

Książka wspaniała, podobnie jak Dzieje Chrystusa D. Ropsa. Lektura tych książek wciąga, a dla mnie jest niesamowitym przeżyciem. To książki, które ukazują podstawy naszej wiary. To uczta dla oka i dla ducha. Dziękuję bardzo.

autor opinii: Wiesława Majdańska

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 318
Wydawnictwo: Pax
Wydanie: Warszawa 2011
ISBN: 978-83-211-1889-5

Zobacz również

Od Abrahama do Chrystusa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...