TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Głębiny miłosierdzia. Komentarze do Ewangelii św. Marka

Ocena:
(26 opinii)

Na pewno znasz historię o paralityku, którego czterech mężczyzn przyniosło na noszach do Jezusa, ale z powodu ogromnego tłumu musieli go spuścić do domu przez dach.

To nie paralityk przyszedł do Jezusa - to inni go przynieśli! I choć w tym człowieku nie było już nic, na czym mogłoby spocząć Oko Miłosierdzia, Bóg znalazł powód, żeby go uzdrowić! Bóg szuka choćby mikroskopijnego powodu, by w nas nie zwątpić!

Znamy ludzi, których beznadzieja, cynizm, zwątpienie, smutek, ciągłe wmawianie sobie, że nic nie ma sensu - rysują się na ich twarzach. Ich życie jest sparaliżowane i wszystko wydaje się im bez sensu. Wszystko jest dla nich ciężarem nie do zniesienia.

Może też masz przy sobie kogoś, kogo już nie możesz unieść z powodu jego beznadziejnego stanu? A może sam jesteś kimś, kto doprowadził swoje życie do paraliżu…?

Możesz jednak to zmienić! Czytając tę książkę, dowiesz się, w jaki sposób zanurzać się stopniowo w Głębiny Miłosierdzia Boga. Będziesz mógł zobaczyć to, czego do tej pory nie widziałeś. Biblia przestanie być księgą, a będzie dla Ciebie Sercem Jezusa, które swoimi potokami miłosierdzia potrafi wszystko uzdrowić.

Dlaczego jeszcze ta książka może Ci pomóc?

O. Augustyn Pelanowski to niezwykły rekolekcjonista. Napisał już wiele książek, które w szczególny sposób trafiły do serc naszych Klubowiczów. Aż dziewięć jego pozycji (m.in. "Wolni od niemocy") stało się absolutnymi bestsellerami w naszej księgarni!

Czytając tę książkę, dowiesz się także:

  • dlaczego nieszczęścia ukrywają w sobie coś najszczęśliwszego?
  • jaka pokusa jest najbardziej niebezpieczna?
  • dlaczego kompromitacje skutecznie nam służą?
  • dlaczego powinieneś kochać siebie takiego, jakim jesteś?
  • dlaczego powinieneś stworzyć pustynię w swoim życiu?
  • jak pozbyć się trędowatego mniemania o sobie samym?

Wielu z naszych Czytelników twierdzi, że książki o. Augustyna są dla nich impulsem do wielkich zmian w życiu. “Głębiny Miłosierdzia" mogą odnowić Twoją wiarę w Boga i w siebie. Ty również możesz poczuć siłę Bożego Słowa!

Opinie naszych Klientów (26 opinii)Napisz swoją opinię

czas przyjemności

Czytanie tej książki było wielką przyjemnością poprzez zbliżenie się do Słowa Bożego. Książka zawiera cenne wskazówki dla lepszego zrozumienia Słowa, a komentarze budzą głęboką refleksję. Czytana wieczorem daje łagodne wyciszenie po niespokojnym dniu. Polecam ją razem z komentarzami do pozostałych Ewangelii tego Autora.

autor opinii: Maria król

bardzo dobra

Dzięki tej książce pogłębiłam swoją wiedzę na temat miłosierdzia oraz odczułam miłość dobrego Boga!

autor opinii: Beata

Nie żałuję.

Głęboka,dosadna,budująca.Polecam!

autor opinii: mirosława zuppok

Opinia

Bardzo ciekawa książka, polecam.

autor opinii: Nina Cygańska

Naprawdę warto

przeczytać choćby jedną książkę tego Autora. Polecam. Od kilku lat jest jednym z kilku moich ulubionych autorytetów na trudnych drogach poznawania Biblii. Polecam.

autor opinii: Anna Kowalska

Niesamowita książka,,

autor opinii: Katarzyna

100%

Książka warta polecenia w 100%. Przeczytałam ją zaledwie w ciągu 3 dni i wiem że będę do niej wracać. Sposób pisania Ojca jest bezpośredni i zarazem bliski. Jego słowa trafiają bardzo głęboko i dają do myślenia. Jak dla mnie Rewelacja !!!!!! Zamierzam przeczytać pozostałe komentarze do pozostałych Ewangelii autorstwa Pelanowskiego.

autor opinii: Berta

Fascynująca pełna zycia książka

Polecam nie tylko ta książkę ale każda tego autora
"Głębiny Miłosierdzia" Ojca Augustyna Pelanowskiego
Rozpoczęłam czytać od wczoraj i juz teraz chce Wam powiedzieć
Trudno od tej książki się oderwać mimo nieustannie pędzącego czasu
Warto " wykraść" sobie czas,by poczytać ta pozycje
Najnormalniej pochłania , wciąga jak kto woli to ująć
Przekonaj się sam bo mnie juz zafascynowała na dobre
Żadne Video , zadny program TV nie pozostawi w tobie tyle życia
Co przeczytany choć jeden rozdział tej książki

autor opinii: Irena

moja osobista refleksja

Czytając "Głębiny miłosierdzia" moją osobistą refleksją jest nieustanne poczucie bezpieczeństwa nie muszę nikogo przekonywać do siebie, zabiegać o miłość, martwić przegraną. W każdym rozdziale książki można zbierać SŁOWO jak ziarno miłości bezinteresownej , czulej i bezgranicznie Cię kochające,j przekonywanie o takiej Miłości Bożej może sprawić, że wszystko stanie się możliwe. W głębinach miłosierdzia płyniemy, uniesieni delikatnością i lekkością jego bezwarunkowej miłości. Miłosierna miłość zadziwia, wszystko zmienia, a Ty pragniesz już tylko kochać.
Tym bardziej jednak zdumiewa mnie Jego czuła miłość do mnie, niegodząca się na moją nieczułą obojętność. To ostanie zdanie pozwoliłam sobie zacytować o. Augustyna Pelanowskiego, mojego
ulubionego autora, którego z serca polecam.

autor opinii: Mariola Poźniak

Glębiny miłosierdzia"

Kolejna ksiązka ojca Pelanowskiego zapraszająca do głębszej refleksji.czekam na kolejne!

autor opinii: Krystyna Łabuz

Polecam

Autor dotyka tematyki miłosierdzia, przesłania aktualnego na rok miłosierdzia.

autor opinii: Paweł Marek

Rewelacja

Książka dla mnie rewelacyjna, pomaga głębiej wejść w Słowo Boże, lepiej je zrozumieć, wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Czytając człowiek wie ze to Słowo jest przemodlone a nie tylko przestudiowane. Dzięki za szybkie przesłanie książek i za miłe słowo.

autor opinii: Iwona Operacz

"Głebiny miłosierdzia"

Książka jest rewelacyjna. Polecam ją każdemu. o. Augustyn Pelanowski to prawdziwy mistrz w prowadzeniu ku lepszemu poznaniu siebie i Boga, który jest Miłosierdziem samym

autor opinii: s. Magdalena

oddech dla ducha

sam autor bardzo mnie inspiruje i zainteresował mnie życiem wewnętrznym,nie tylko jako wierzącą ale też z racji mego zawodu. To książka która niejako potwierdza słowa Jana Pawła II WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ. Warto zanurkować duchem tam gdzie nieodkryte zakamarki , pytania bez odpowiedzi, odpowiedzi na wątpliwości

Kolejna bardzo dobra książka znanego autora.Polecam wszystkim.

Ksiazka warta przeczytania

To kolejna pozycja z serii godnych przeczytania. Przeczytałem wszystkie poprzednie książki A. Pelanowskiego i ta również mnie nie zawiodła. W przystępny sposób, podając przykłady, wyjaśnia Ewangelię św. Marka. Czytając ją, można z pewnością pogłębić wiarę, poszerzyć swoja wiedzę.

autor opinii: Marlena Godlewska

O. Pelanowski - komentarze do Ewangelii

Zakupiłem te trzy książki ojca Augustyna, które są zarazem komentarzami do Ewangelii . Książki mogą w zupełności opowiedzieć na pytanie:
"Jak mam rozumieć, skoro mi nikt nie wytłumaczył?"
Jako opinię można przytoczyć słowa samego autora, które potwierdzam, że tak się dzieje - słowo Pana przedziera się przez umysł do serca czytelnika i napędza go w wierze. Po prostu polecam.

Moim dziełem, które napędza mnie do życia, jest głoszenie Ewangelii. Zanim ją jednak wygłoszę, najpierw spisuję, medytuję, myślę - wpatruję się wewnątrz. Spisuję moje dzieło życia dzień po dniu, bo zależy mi, by inni uwierzyli Jezusowi i przedostali się z tego świata, który jest jak obóz koncentracyjny, do świata, który jest szczęściem. To jest sens mojego życia.
o. Augustyn Pelanowski

autor opinii: Sławomir Wróbel

Godna polecenia

Kolejna książka z komentarzami do św. Ewangelii ojca Augustyna kreśli przed czytelnikiem niesamowitą głębie przez co jeszcze bardziej można poznać kochającego Boga

autor opinii: Marcin Olszowski

super ksiazka

Naprawdę szkoda , że tak szybko się skończyła, bo choć ma prawie 500stron to żałuję , że jej już nie ma

autor opinii: Waldek

Głębiny Miłosierdzia

Głębiny Miłosierdzia to naprawdę znakomita książka pomagająca lepiej zrozumieć nie tylko Biblię ale też osiągnąć chrześcijańską dojrzałość

autor opinii: Edward

Rewelacja

Po prostu rewelacja. O. Pelanowski ma dar tłumaczenia Słowa Bożego i przekładania Słowa na życie. W tej książce jak i każdej innej można znaleźć cenne uwagi i światła i o. Augustyn pisze w sposób delikatny, ale bardzo konkretny.

autor opinii: Magdalena Dąbrowska

O książce A. Pelanowskiego

Dla mnie o. A. Pelanowski jest Mistrzem interpretacji Słowa Bożego . Zarówno "Głębiny Miłosierdzia, jak też i inne Tytuły są dla mnie "Lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce"(Ps 119,105). Przemyślenia, refleksje są odpowiedzią na moje pytania, pocieszeniem w smutkach i wskazówką w rozwiązywaniu moich problemów. Niejednokrotnie przekonałam się, że Pan Bóg prowadzi mnie, dzięki "posłudze" O. Pelanowskiego.
Gorąco polecam i zachęcam do lektury "Głębin miłosierdzia" oraz innych książek O. Pelanowskiego.

autor opinii: Małgorzata J.

Bombastyczne!

Od lat czytam książki Ojca Augustyna Pelanowskiego. Dla mnie są one po prostu rekolekcjami duchowymi. Jak chcę poukładać w sobie to co nie do końca poukładane to sięgam po jego książki.

autor opinii: Ela D.

To nie słowa

Wiem, że język reklamy ma swoje "prawidła" jednak nie zgadzam się z tym, że słowa o. Augustyna zmieniają ludzi. Myślę, że sam Autor na to też by nie przystał. To Słowo, które jest żywe przemienia czytających. Autor jest dobrym narzędziem. Dlatego "Głębiny miłosierdzia" niech towarzyszą nam w codzienności za sprawą drukowanego słowa. To drukowane słowo na pewno nie zaszkodzi :)

autor opinii: Kecharitomene

moja rezenzja-mysl....

przed każdym kazaniem ksiądz prosi niech będzie wola Twoja ;Ducha Swiętego ,więc moc Boga mówi do ludu przez usta człowieka.Jakie to proste...niewidzialne to ta potężna moc o której prawie ...nic nie wiemy .Taka nam dola człowieka przypisana nie widzimy niewidzialnego anioła,on nas ostrzega,broni.Na wojnie strzelają Pan Bóg kule nosi....więc radujmy się w BOGu amen...tak po krótce

autor opinii: Adam

Książka, która zmienia!

Obok tej książki nie da się po prostu przejść obojętnie. Ojciec Pelanowski mówi samą prawdę w oczy! Są w tej książce takie zdania, całe rozdziały, które dosłownie chodzą za mną i nie dają mi spokoju. No i co jest chyba najważniejsze: dzięki tej książce znowu otworzyłam Pismo Święte

autor opinii: Ruda

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Paganini
Autor: o. Augustyn Pelanowski OSPPE
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 544
Wymiar [mm]: 120x195
EAN: 9788389049247
ISBN: 978-83-89049-24-7
ID: 360065

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Głębiny miłosierdzia. Komentarze do Ewangelii św. Marka Głębiny miłosierdzia. Komentarze do Ewangelii św. Marka
40.07 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...
 - okładka książki

Ewangelia według św. Marka. Rozdziały 1,1 - 8,26. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom II cz. 1

ks. Artur Malina
 - okładka książki

Nie ma już czasu!

o. Augustyn Pelanowski OSPPE
 - okładka książki

Ostatnie rekolekcje

o. Augustyn Pelanowski OSPPE
 - okładka książki

Fale łaski. Komentarze do Ewangelii św. Łukasza

o. Augustyn Pelanowski OSPPE
 - okładka książki

Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem. Seria: Rekolekcje lectio divina

ks. Krzysztof Wons SDS
 - okładka książki

Chcemy ujrzeć Jezusa. Lectio divina do fragmentów Ewangelii św. Marka i Jana

Innocenzo Gargano
 - okładka książki

Ewangelia. Mateusz - Marek - Łukasz - Jan

 - okładka książki

Zlękli się tłumu. Lectio divina do fragmentów Ewangelii według św. Marka

Edoardo Scognamiglio OFMConv
 - okładka książki

Lectio divina do Ewangelii św. Marka

o. Innocenzo Gargano OSBCam
 - okładka książki

Lectio Divina do Ewangelii Św. Marka (1). Początek Ewangelii (rozdz. 1,1 - 3,35)

Innocenzo Gargano
 - okładka książki

Apokalipsa Świętego Jana. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom XX

Michał Wojciechowski
 - okładka książki

Ewangelia według św. Łukasza. Rozdziały 1-11. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom III cz. 1

ks. Franciszek Mickiewicz SAC
 - okładka książki

Fale łaski. Komentarze do Ewangelii św. Łukasza

o. Augustyn Pelanowski OSPPE
 - okładka książki

Rut Moabitka. Krewna Boga

bp Grzegorz Ryś
 - okładka książki

Ewangelia wg św. Jana. Rozdziały 1-12. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom IV cz. 1

ks. Stanisław Mędala CM
 - okładka książki

Komentarz historyczno-kulturowy do Nowego Testamentu

Craig S. Keener
 - okładka książki

Księga Izajasza. Rozdziały 40-66. Seria: Nowy komentarz biblijny. Stary Testament. Tom XXII cz. 3

ks. Tadeusz Brzegowy
 - okładka książki

Księga Hioba. Seria: Nowy komentarz biblijny. Stary Testament. Tom XV

ks. Antoni Tronina