BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Post. Uzdrowienie duszy i ciała

Praca zbiorowa
Kiedyś po obiedzie odprawiałem egzorcyzm. Szatan mówi: Z pełnym brzuchem mnie nie wyrzucisz! Post jest umartwieniem siebie i jest potężna siła, bo jest mocą Krzyża. A to przecież moc Krzyża powstrzymuje działanie Złego w tym świecie, bo Chrystus zbawił nas i zniszczył dzieło złego ducha właśnie na Krzyżu. Ta moc pokonała Złego. Asceza zawsze prowadzi do miłości, bo jest mocą krzyża i umieraniem dla innych. Kto wytrwa, otrzyma wielkie dary od Boga.

O. Marcin Ciechanowski OSSPE, egzorcysta

Praktyka duchowa postu i jej znaczenie dla rozwoju duchowego chrześcijanina zostały w okresie po Soborze Watykańskim II bardzo zaniedbane. Wystarczy wspomnieć, iż w niektórych krajach katolicy nie są zobowiązani do jego praktykowania, poza czasem Wielkiego Postu.

Niniejsza książka przypomina, ze w chrześcijańskiej tradycji post należy do istotnych praktyk ascetycznych, a w połączeniu z modlitwą i jałmużną stanowi najważniejszy czynnik wzrostu duchowego oraz zaporę przed pokusami i atakami diabelskimi.

Wielu świętych zalecało post jako formę ekspiacji i współudziału w męce Chrystusa. Człowiek staje się wówczas pokorny, ze świadomością, że jest prochem. Pokora i uniżenie odstraszają je jak egzorcyzm.

Jak pisze hiszpański egzorcysta, o. José Antonio Fortea:

Zły doskonale wie, że umartwienie jest mocą przepotężną, jest mocą Krzyża. A moc Krzyża powstrzymuje oddziaływanie Złego na ten świat. (…) Demon wie, że komuś, kto wchodzi na drogę umartwienia, o ile wytrwa, Bóg udzieli daru miłości bardzo obficie. (…) Demon bardziej nienawidzi ascetów niż kościelną hierarchie czy samych egzorcystów. Egzorcysta wypędza jednego, dwa czy tuzin demonów. Człowiek, który się umartwia, powstrzymuje w sposób znacznie potężniejszy wpływ demoniczny na tym świecie.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 62
Wydawnictwo: Monumen
Wydanie: Warszawa 2016
ISBN: 978-83-64789-46-5

Zobacz również

Post. Uzdrowienie duszy i ciała
12.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-4 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...