BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna

Ocena:
(5 opinii)

Czy odmawianie "paciorków" to najskuteczniejsza forma modlitwy? Komu powinniśmy oddać swoje pieniądze?

Modlitwa, post, jałmużna - trzy filary chrześcijańskiego życia - to zewnętrzne znaki wewnętrznej rzeczywistości, które każdemu wierzącemu pozwalają unikać zła i żyć w zgodzie z Ewangelią.

Biskup Grzegorz Ryś prowadzi nas drogami Dobrej Nowiny i tłumaczy kolejne wydarzenia, których finałem było Zmartwychwstanie. Te niezwykłe rekolekcje pozwalają zrozumieć istotę miłości miłosiernej.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

bardzo dobra lektura

gorąco polecam bardzo dobra lektura, budująca, pouczajaca....

autor opinii: ALICJA BADECKA

SUPER KSIĄŻKA

Bardzo fajne konferencje, przemawiają do mnie.

autor opinii: Halina Moryń

"Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna"

Książka to zbiór konferencji i kazań tłumaczących fragmenty Pisma Świętego dotyczące modlitwy, postu i jałmużny. Zawiera również nietypowe rozważania drogi krzyżowej na tle Hymnu o Miłości. Co to jest modlitwa? Czym się rożni od medytacji? Jak się modlić? O co się modlić? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w tej książce. Dogłębna analiza ‘ojcze nasz’ zachęci do świadomego odmawiania tej pięknej modlitwy. Pozostałe części książki to rozważania na temat zagrożeń współczesnego człowieka. Co je stanowi: świat, szatan czy własna natura? Co to jest post, po co pościć i kiedy? ‘Proste' (oczywiste) odpowiedzi na trudne pytania to cecha charakterystyczna tej książki. Przykład: 'Dlaczego Bóg ujmuje się za Kainem? Bo za Ablem ujmować się nie musi!' Inny fragment książki dotyczący jałmużny: ‘Czy na przykład bieda otwiera was czy zamyka? Czy jak nie masz pieniędzy to widzisz obok siebie kogoś, kto też nie ma czy tez kogoś, kto ma i jest potencjalnym dawcą? Miłosierdzie jest jałmużną z tego, czego nie mam, z mojej nędzy. Bo każda inna jałmużna jest nie z miłosierdzia tylko ze sprawiedliwości. Książkę czyta się jednym tchem, napisana łatwym językiem z dużą dawką poczucia humoru. Inny fragment: ‘Wewnątrz krużganku (klasztoru) wypisana jest do dziś w kilkudziesięciu językach świata Modlitwa Pańska, na pamiątkę przekazania jej tam przez Jezusa swoim uczniom. Nawet zachowała się grota, w której miało się to dokonać. Grota, czyli po łacinie spelunca. Ładne określenie. Jest to jedyna spelunca, do której warto się w życiu wybrać.’

autor opinii: Anna

O filarach chrześcijańskiego życia

Książka ta jest wnikliwą analizą modlitwy, postu, jałmużny i ich wzajemnego powiązania. Są to niesamowite rozważania, pouczenia. Wiele kwestii zobaczyłam w innym świetle-jaśniej, dokładniej. Warto w te rozważania wejść i zapamiętać je. Bardzo polecam tę i wszystkie inne książki bp. Grzegorza Rysia.

autor opinii: Irena Wojtarowicz

Koniecznie nie tylko przed Adwentem

Treść wprawdzie adresowana do seminarzystów, ale - z całą pewnością - każdy katolik poważnie traktujący wiarę powinien tę pozycję nie tylko przeczytać, ale i wdrażać jej treść w życie. Do książki można wracać wciąż i wciąż, a głębokie rozważania do Drogi Krzyżowej włączyć w swoją osobistą modlitwę. Gorąco polecam chyląc czoła przed autorem i przed Bogiem, dzięki któremu książka powstała.

autor opinii: Konrad

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 286
Wydawnictwo: Znak
Wydanie: Kraków 2013
ISBN: 978-83-240-2164-2

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 5-6 dni
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...