O książce
Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać książki jeszcze przed Świętami - zamów wyłącznie te książki, które mają termin realizacji 24h. Zamówienia na wszystkie pozostałe książki zostaną zrealizowane po Nowym Roku.

Święta Joanna Beretta Molla

Ocena:
(11 opinii)

Joanna Beretta Molla została ogłoszona błogosławioną 24 kwietnia 1994 roku, zaledwie trzydzieści dwa lata po śmierci. 16 maja 2004 roku Jan Paweł II ogłosił ją świętą.

Joanna lubiła wycieczki w góry, jazdę na nartach. Często chodziła do teatru i filharmonii, przed wyjściem z domu nakładała delikatny makijaż, ubierała się zgodnie z najnowszymi trendami mody — kochała życie.

Dlaczego więc z pozoru zwykła matka rodziny została uznana świętą? "Życie tej «wspaniałej kobiety kochającej życie, mężatki, matki rodziny, lekarki niezwykle oddanej obowiązkom zawodowym, która poświęciła się obronie godności życia» — jak powiedział o niej kardynał Carlo Maria Martini — było całkowicie skoncentrowane na osobie Jezusa Chrystusa, stanowiło urzeczywistnienie kilku cech Oblicza Jezusa, które Joanna kochała i kontemplowała". (Z listu kardynała Dionigiego Tettamanziego do diecezji mediolańskiej)

Opinie naszych Klientów (11 opinii)Napisz swoją opinię

Opowieść o zwykłej niezwykłej kobiecie

Książka jest napisana prostym językiem. Niby nie opisuje niczego nadzwyczajnego, jednak przybliża postać cudownej postaci jaką była i jest św. Joanna Beretta Molla. Owa święta przykładem swojego życia pokazuje nam, że każdy z nas może być świętym i to pewnie właśnie dlatego jest bliska tak wielu ludziom. Książka jest pięknym świadectwem, polecam.

autor opinii: M.L.

Polecam :-)

Książkę tę mogę naprawdę polecić- jest pisana świetnym stylem i nie ma w niej niczego za dużo ani niczego za mało. Święta Joanna jest w niej przedstawiona przede wszystkim jako matka, a dopiero później jako święta, a więc myślę, że spodoba się również osobom, które na co dzień nie czytają literatury religijnej.

autor opinii: Agata

Warto przeczytać :)

Książka zawiera PRZEPIĘKNĄ opowieść o św. Joannie. Szczególnie piękny i wzruszający jest rozdział, który stanowi wywiad z mężem św. Joanny. POLECAM!!! :)

autor opinii: Kejt

Bardzo się cieszę, że powstała tego typu książka. Swiadomość, że można być świętą będąc matką, żoną, żyjąc w XX wieku jest niezmiernie pokrzepiająca. Piękna postać Joanny, cudne życie. Polecam

autor opinii: Małgorzata Jasnos

ciepła opinia

Właśnie ciepła, nie gorąca! Spokój emanujący w czasie czytania tej pozycji, wspaniały dobór słów, prawdziwość jest powalająca na kolana! Polecam serdecznie!

autor opinii: Anna Zimoch

PRZECZYTAŁAM JEDNYM TCHEM

Polecam wszystkim Matką i nie tylko by dowiedziały się jak nie wiele potrzeba aby być chodź trochę podobne do ŚW.JOANNY

autor opinii: dorota siuda

Zwyczajna Niezwykła

Fascynująca opowieść o pięknie kobiecej duszy, o zwyczajności i niezwykłości życia świętej Joanny Beretta Molla. Pociągający przykład do naśladowania opowiedziany przez męża - najbliższą świętej osobę.

autor opinii: Katarzyna Kandybo

Polecam serdecznie

Piękna postać więc i książką jest wzruszająca i przejmująca. Zapaliła mnie do świętości dnia codziennego na wzór Joanny, która pokazuje że można żyć pięknie, radośnie w pełni zaufania w obliczu nawet największych trudności. Polecam każdej kobiecie jako drogowskaz na życie w roli matki żony i kobiety pracującej.

autor opinii: Agnieszka

Każdy może taki być!

Książka jest krótka i treściwa. Opisuje historię ciągłego doskonalenia się w trudzie osoby, która jest nam bliska z racji marzeń, pragnień, zawodu, pasji, radości z życia, aktywności. A jednocześnie - tak jak my - boryka się różnymi problemami. Jeśli Joannie się udało być blisko Boga - to my też możemy! :) Książka opisując życie Joanny i jej rodziny jest źródłem wskazówek w jakim kierunku i jak warto się zmieniać. Duże wrażenie wywarł na mnie opis rodzin, z jakich wywodzili się Joanna i Piotr Molla. Oto przykład, że warto pracować nad sobą i swoimi rodzinami, aby kolejne pokolenia miały prostszą drogę do Boga.

autor opinii: Ania Gała

Super :))))

Wspaniala ksiazka...wspaniala kobieta, ktora tak bardzo kochala Boga, meza, dzieci, zycie....

autor opinii: Karolina

święci są wśród nas

Dobro jest ciche, tak jak święci są mało znani.Dlatego warto przeczytać tą książkę i znależć sobie wzór do naśladowania, wzór modlitwy i wzór matki.

autor opinii: Katarzyna Tylkowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 150
Wydawnictwo: eSPe
Wydanie: Kraków 2005
ISBN: 83-89645-02-5

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Święta Joanna Beretta Molla Święta Joanna Beretta Molla
18.99 zł
  • Wysyłamy po Nowym Roku
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    lub za darmo - zobacz
Mogą Cię również zainteresować książki...
aaa