BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Widzę moje dziecko we śnie

Ocena:
(1 opinii)

Karin Struck w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku była jedną z najpopularniejszych pisarek niemieckich. Nagradzana, zapraszana na wykłady i na łamy największych pism. Była działaczką ruchów lewicowych a nawet członkinią Niemieckiej Partii Komunistycznej. 14 lipca 1975 roku zabiła swoje dziecko - dokonała aborcji.

To wydarzenie odcisnęło na niej wielkie piętno - nie mogła odzyskać równowagi emocji i sumienia - z czasem stała się zagorzałą obrończynią życia. W 1992 roku wydała po raz pierwszy książkę "Widzę moje dziecko we śnie", w której sprzeciwiła się aborcji i opisała własne przeżycia.

Spowodowało to konsternację a zaraz potem ostracyzm środowiska, które wcześniej hołubiło Karin. Wydawcy przestali drukować jej książki, gazety rezygnowały ze współpracy, pisma literackie nabrały wody w usta i przestały zajmować się twórczością Karin Struck. Nie było już mowy o nagrodach, licznych odczytach, masowych spotkaniach autorskich. Środowisko traktowało ją jak zadżumioną!

Książka nie ma formuły antyaborcyjnej agitacji, ale jest żywą, prawdziwą, błyskotliwie i bez ogródek napisaną autobiografią. Wstrząsającą historią osoby, która odważyła się powiedzieć prawdę i zapłaciła za to wysoką cenę. Gdy zacznie się czytać tę książkę nie sposób jej odłożyć przed przeczytaniem ostatniej strony.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam nie tylko kobietom

Proszę się nie bać tytułu i tematu. Nie ma w tej książce nic z prezentowania zwłok po aborcji. Dobrze czytać partiami, aby móc przemyśleć kolejne zagadnienia.

autor opinii: Olga Żakowicz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Rafael
Wydanie: Kraków 2005
ISBN: 83-60293-27-9

Zobacz również

Mogą Cię również zainteresować książki...