TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Amedeo Cencini

kanosjanin, pedagog i psychoterapeuta, kierownik duchowy, znany i ceniony w Europie włoski formator.

Studia pedagogiczne odbył w Papieskim Uniwersytecie Selezjańskim w Rzymie. Tam też obecnie wykłada. Doktorat z psychologii obronił w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Jest autorem licznych publikacji z zakresu psychologii religii oraz formacji powołaniowej. Od 2003 współpracuje z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. W ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego organizuje weekendowe sesje z rozważaniami. Prowadzi również zajęcia w ramach Szkoły Formatorek Zakonnych.

Jedna z sesji dotycząca towarzyszenia w rozeznawaniu powołania została spisana i wydana w formie książkowej. Publikacja nosi tytuł “Od wychowania do formacji” (2007). Ks. Cencini proponuje perspektywę wychowania i formacji, której priorytetem musi być właściwie ukierunkowane dojrzewanie osoby formowanej i uchronienie jej od dojrzewania pozornego. Kanosjanin jednocześnie podkreśla, że jedynym prawdziwym pedagogiem i formatorem jest sam Bóg.

Wśród jego najważniejszych książek znajdują się również: “Odnaleźć tajemnicę. Formacja do wyboru powołania” (2001), “Jak ogień, który pali. Osoba konsekrowana otwarta na dar Ducha Świętego” (2007) oraz “Bóg dzisiejszej młodzieży” (2009).

Zobacz książki, których autorem jest Amedeo Cencini