TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Florence Littauer

(ur. 1928), chrześcijańska autorka poradników, mówczyni oraz trener osobowości.

Biografowie często nazywają ją “legendą swoich czasów”. Oprócz pasji pisarskiej, realizuje się jako mówczyni, podróżując po świecie ze swoimi wykładami. Dzieli się z ludźmi świadectwem swojego życia i wiary.

Jest absolwentką Uniwersytetu w Massachusetts. Otrzymała również honorowy tytuł doktora nauk humanistycznych Południowo-zachodniego Uniwersytetu Adwentystycznego w Johnson County w Teksasie.

Jej książki, pisane w oparciu o prawdy biblijne, uczą kształtować relacje miedzyludzkie, a także stawiać czoła wszelkim życiowym wyzwaniom. Autorka korzysta z osobistego, niezwykle trudnego doświadczenia (śmierć syna, doświadczenie depresji, a następnie odzyskanie nadziei). Jej książki pisane są w duchu prawdziwego optymizmu, wypływającego z trwałych wartości, na których warto budować życie.

Jej debiut przypada na rok 1978. Obecnie jest autorką już kilkudziesięciu publikacji sprzedanych w wielu milionach egzemplarzy. Tłumaczy w nich, jak zrozumieć siebie, własne potrzeby, a także zachowania innych.

Jest matką trójki dzieci oraz babcią i prababcią, od 2002 wdową po mężu Fredzie. Kiedy nie podróżuje, mieszka w swym domu w Las Vegas w stanie Newada lub w Palm Springs w Kalifornii.

Wśród jej najważniejszych książek warto wymienić: “Twoje drzewo osobowości” (Your Personality Tree, 1986, 2005) “Słowa zachęty. Jak uczynić życie wewnętrzne bogatszym” (The Gift of Encouraging Words, 1996) oraz serię książek z cyklu “Osobowość plus” (Personality Plus, 1994–2007).

Zobacz książki, których autorem jest Florence Littauer