TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Osobowość plus. Jak zrozumieć innych przez zrozumienie siebie?

Ocena:
(27 opinii)

Kim jesteś? Masz problem ze zrozumieniem samego siebie? A może zastanawiasz się, dlaczego ludzie postępują w sposób, którego nie potrafisz zrozumieć?

Od czego to zależy? Kluczem do tych odpowiedzi jest osobowość. To ona czyni z Ciebie niepowtarzalną osobę.

W książce autorstwa Florence Littauer znajdziesz test osobowości, który pozwoli Ci określić Twój temperament i zobaczyć jakie cechy charakteru wpływają na twoje emocje, pracę i relacje z innymi. Dzięki jej zawartości poznasz siebie i innych ludzi. Nauczysz się akceptować ludzi takimi, jakimi są. Poznasz swoje mocne i słabe strony. Dowiesz się jak przekształcać swoje wady, by stały się zaletami.

Czytając tą książkę, nauczysz się doskonalić swoją osobowość i przezwyciężać swoje słabości. Dowiesz się jak:

  • nauczyć towarzyskiego sangwinika porządku
  • rozweselić perfekcyjnego melancholika
  • nieco utemperować energicznego choleryka
  • pobudzić spokojnego flegmatyka do działania

Sięgnij już teraz po tę książkę, a "Osobowość plus" zmieni życie twoje i twoich bliskich.

Zobacz tę książkę także w twardej oprawie.

Zobacz tę książkę także w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (27 opinii)Napisz swoją opinię

Szczerze polecam!

Często zastanawiamy się dlaczego tak bardzo różnimy się od innych, dlaczego tak truno nam zrozumieć i akceptować siebie i innych, dlaczego patrzymy przez pryzmat samego siebie uważając ze inni się mylą a my mamy rację. Ta książka to przełom w moim poznaniu siebie i innych. Po jej przeczytaniu tyle rzeczy i problemów stało się proste. Do tej pory wrzucałem sobie dolując się niejednokrotnie dlaczego postepuje tak a nie inaczej, dlaczego nie umiem postrzegać rzeczywistości inaczej chcemy chciała, dlaczego spotykam się z reakcjami innymi niż ja je postrzegam. Obowiązkowa lektura dla wszystkich nie rozumiejąc siebie i innych do końca. Powinni uczyć w szkołach o ludzkich temperament ach. Dzieci wchodziłyby w dorosłość z bardzo potrzebną tolerancją dla innych. Przy okazji książka bardzo zabawna! Polecam

autor opinii: Sangwiniko-flegmatyko-choleryk:-)

Osobowość plus

Świetnie napisana ksiąźka o tajnikach ludzkiej natury, a dokładnie osobowości. Pozwala lepiej zrozumieć siebie i innych. Napisana fajnym językiem, lekkim z dozą humoru. Godna polecenia dla wszystkich 

autor opinii: Gosia

Znajdź siebie

Polecam przeczytanie tej książki. Treść jest zrozumiała, szybka do przeczytania. Prosto opisana.

dobra książka

Książka, którą powinien przeczytać każdy kto chce zrozumieć siebie i zachowanie innych ludzi. Napisana przystępnym, dowcipnym językiem. Czyta się szybko, pozostawia lekki niedosyt informacji.

Co za temperament!

Autorka w przystępny sposób wprowadza nas w zagadnienie temperamentow i związanymi z nimi relacjami z ludzmi. Tekst zaczyna się testem osobowości .Dowiadujemy się o mocnych i słabych stronach naszego temperamentu jak rowniez latwo rozszyfrowujemy naszych bliskich.Autorka z poczuciem humoru daje rady jak sobie radzic w sytuacjach konfliktowych z innymi ale tez z samym sobą.
Warto przeczytać, rozwazyc i zastosować.
Polecam te interesujaca lekturę,
Ewa(perfekcyjny melancholik)

autor opinii: Ewa Kwasiborska

Warto to wiedzieć

Polecam tą książkę bo treści o typach osobowości wiele pomagają zrozumieć o sobie samym ale też drugiej osobie. Rozumiejąc różnice łatwiej o akceptację siebie i innych.

autor opinii: Jadzia

Polecam wszystkim tę ksiazke.Czytalam ja pierwszy raz 15 lat temu.
Uwazam ze to podstawowy podrecznik dla wszystkich ktorzy chca budowac dobre relacje z ludzmi zarowno w zyciu osobistym jak i zawodwym.

autor opinii: Beata Majewska

Dobry poradnik

Książka spełniła moje oczekiwania. Polecam wszystkim, którzy interesują się psychologią, chcą zrozumieć zachowanie swoje i swoich najbliższych.

autor opinii: Kasia T.

Warto lepiej poznać ludzi

Fenomenalna książka, pozwalająca odkryć motywy działań i zachowań ludzi nas otaczających. Dobra książka zarówno dla pracodawców, szukających pracowników o odpowiedniej osobowości do pracy, ale również dla tych, którzy chcieliby lepiej zrozumieć drugą osobę, jak np. swoją drugą połówkę, przyjaciela czy koleżankę.

autor opinii: Zuzanna Łabno

super

książka bardzo przystępnie i na licznych przykładach omawia zagadnienie temperamentów. Gorąco polecam.

autor opinii: Wioletta

Genialna!

Wspaniała książka! Już wiem skąd bierze się większość konfliktów między ludźmi :) Autorka opisuje dokładnie każdy temperament i pokazuje przykłady z życia konkretnych osób.

autor opinii: Agnieszka

Must have

W krajach anglojęzycznych funkcjonuje zwrot, który pasuje według mnie do tej książki: "must have". To po prostu trzeba mieć. Albo przynajmniej przeczytać. Przeczytałem jednym tchem. Pozycja obowiązkowa. Autorka ma perfekcyjnie rozpracowaną maksymę S. J. Leca, że nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi. Kompetentnie, zrozumiale, rzeczowo i z nutką dobrego humoru.

autor opinii: Adam Drzewiecki

Osobowość plus

Fantastyczna książka dzięki której można lepiej zrozumieć siebie i innych, których zachowanie często jest dla nas niezrozumiałe. Po przeczytaniu tej książki inaczej patrzy się na ludzi i lepiej można ich zrozumieć. Polecam każdemu!!!!

autor opinii: Adriana Żyłów

"Osobowość plus" na 6+

Przeczytałam jednym tchem, prosta, konkretna, ewenement wśród tego rodzaju psychologizujących pozycji.Test osobowości rewelacyjnie prosty,robiłam go z córką, było przy tym sporo śmiechu i zaskakujących informacji o sobie .Gorąco polecam, świetna książka!!!

autor opinii: Aurelia Witaszak

Każdy powinien przeczytać tę książkę. Wtedy byłoby mniej nieporozumień i nienawiści między ludźmi. Dziwi mnie, że tej książki nie ma na liście szkolnych lektur, bo pomogłaby dzieciom i młodzieży bezproblemowo wejść w "dorosłe", szczęśliwsze życie. A dorośli będą również zaskoczeni, jak niewiele o sobie wiedzą. Polecam wszystkim. Nie zawiedziecie się.

autor opinii: Grzegorz Łukaszewski

książka warta przeczytania


W swojej ksiązce autorka przedstawia różne typy osobowości, aby pomóc czytelnikowi zrozumieć siebie i innych ludzi. W tej książce można również znależć test osobowości, który pozwoli czytelnikowi określić swój typ osobowości i poznać swoje zalety i wady. Co najważniejsze, autorka uczy nas akceptować i przezwyciężać nasze wady. Polecam ksiązkę każdemu kto pragnie zrozumieć siebie i swoich bliskich.

autor opinii: Jarek

Warto czytać

Jeżeli zależy Pani/Panu na odkryciu prawdy o samym sobie, o tym co nami kieruje to gorąco polecam tę książkę. Ułatwia ona zrozumienie siebie, sprawia że popatrzymy na swoje zachowania z dystansem, a także pomaga zrozumieć dlaczego czasem trudno nam się "dogadać" z innymi.

autor opinii: Magda W

osobowość plus na piątkę z plusem

Witam, ostatnio zakupiłam książkę "osobowość plus". Super jest napisana,łatwo się ją czyta.Jeśli ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem to z tą książką nie ma problemu. Treść jest przedstawiona z życia, niektóre fragmenty czyta się ze śmiechem.Dużo się dowiedziałam o sobie i o innych ,którzy mnie otaczają. teraz na świat patrzę troszkę inaczej. Bardzo polecam, relaks murowany.

autor opinii: Niedbach Małgorzata

książka obowiązkowa dla każdego !

Witam, kupując tę książkę znałam ją, poniważ udało mi się pożyczyć ją kiedyś i przeczytać. TO JEST KSIĄŻKA, KTÓRĄ POWINNI PRZECZYTAĆ WSZYSCY; ZARÓWNO DOROŚLI (!), JAK I DZIECI !!!! Jest ona podręcznikiem komunikowania się z ludźmi wokół nas, wyjaśnia (bardzo przystępnie) mechanizmy postępowania ludzi o różnych osobowościach. Ona ułatwia życie oraz relacje międzyludzkie. Jeśli powiem, że polecam tę książkę gorąco, to powiem stanowczo zbyt mało !!! Pozdrawiam.

autor opinii: Jola Kmieć

Osobowość plus

Wspaniała książka dotykająca psychikę kobiety i mężczyzny napisana bardzo prostym językiem.
Polecam dla młodzieży i dorosłych

autor opinii: beata gerlich

bardzo dobra

miły kontakt i szybko sprawnie.ksiazka jest rewelacyjna i polecam wszystkim :)

autor opinii: monika żółtowłos

Jak dobrze,że się różnimy

Od 16 lat książka "Osobowość plus" pomaga mi w uporządkowaniu moich relacji z innymi.Korzystałam
z niej w pracy zawodowej/w szkole/,w wychowaniu dzieci,w próbach rozwiązywania kryzysów w małżeństwie.Teraz polecam ją, moim dorosłym już dzieciom, dla rozwiązywania podobnych problemów.Otrzymują ją jako prezent.
/Mój egzemplarz z 1994 roku jest zbyt cenny,by go pożyczać,ponadto trzeba do tej książki często zaglądać./

autor opinii: Krystyna Wiśniewska

Istnieje podział człowieka na: melancholika, sangwinika, choleryka i flegmatyka. Dowiedz się, do którego z nich należysz. Polecam wszystkim.

autor opinii: Michał Filipiak

Zaczniesz być sobą!

Dwa dni temu pochłonęłam w całości przewspaniałą książkę "Osobowość Plus" Florence Littaurer. Książka rozbawiła mnie do łez, gdy czytałam przepiękne i przezabawne historie z życia wzięte.
Lektura sięga do najnowszych osiągnięć psychologii, aby pomóc nam zrozumieć nasz niepowtarzalny temperament, który otrzymaliśmy od Boga. ( Pan Bóg musiał mieć niesamoite poczucie humoru kiedy kształtował mnie w łonie mej matki :) )

Dzięki książce możemy zobaczyć jakie cechy charakteru wpływają na nasze emocje, pracę i relacje z innymi. Znajdujemy w niej test osobowości, który pozwala nam określić swój temperament oraz szczegółowy opis każdego typu. Książka jest godna uwagi, ponieważ pomaga zrozumieć innych i jest doskonałym narzędziem dla tych, którzy na co dzień pracują z ludźmi, przewodzą im i motywują do pracy. Jest doskonała dla małżeństw i rodzin - zawiera wiele cennych wskazówek i porad.

Znając swój temperament możemy rozwinąć swoje mocne strony oraz przezwyciężyć swoje słabości, a umiejętne rozpoznawanie temperamentu u innych osób, pozwoli nam uniknąć wielu konfliktów w domu i pracy oraz pomoże w budowaniu dobrych i trwałych relacji. Autorka nie waha się i cytuje niejednokrotnie fragmenty z Pisma Świętego. Pięknie porównuje temperamenty do poszczególnych członków ciała Chrystusowego:

" (...) Bóg uczynił każdego z nas innym, abyśmy mogli funkcjonować zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Niektórych uczynił stopami - żeby wprawiali w ruch, zarządzali, czegoś dokonywali, podobnie jak energiczny choleryk. Innych uczynił umysłami - żeby głęboko zastanawiali się, odczuwali i pisali, jak to robi perfekcyjny melancholik. Jeszcze innych z nas uczynił rękami - aby służyli, ocierali łzy i uspokajali, jak to robią spokojni flegmatycy. Niektórych uczynił ustami - żeby mogli mówić, nauczać i zachęcać, podobnie jak towarzyski sangwinik (...) "

Być może podobnie jak ja, miałeś już kiedyś wykonany test na temperament, wiesz jaki typ reprezentujesz i znasz swoje mocne strony i słabości. Tym bardziej zachęcam Cię do przeczytania tej książki. Sama wiedza kim się jest - nie wystarczy. Dowiedz się do czego powołał Cię Bóg. On stworzył Cię właśnie takim, a nie innym, abyś służył Jemu i ludziom.

Moja pierwsza reakcja po przeczytaniu tej książki brzmiała:
"nareszcie mogę być sobą" - życzę i Tobie tak owocnego odkrywania siebie i zrozumienia innych.

autor opinii: vB

polecam

Bardzo, bardzo dobra książka, polecam!

Prawie doskonała

Jestem ateistką i przeczytałam ta książkę,jest świetna,ale cytaty z Biblii po prostu są nieadekwatne do treści książki,więc lepiej,aby ich tam po prostu nie było.

Klucz do zrozumienia siebie i innych!

Książka bazujac na teorii czterech typów temperamentu ukazuje, jak poszczególne cechy danej osobowości, wpływają na relacje miedzyludzkie. Lektura niewątpliwie skłania do głębszego przeanalizowania własnego "ja" oraz relacji z bliźnimi. Polecam! Książka warta Twojego czasu :)

autor opinii: Ania

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Logos
Autor: Florence Littauer
Rok wydania: 2000
Ilość stron: 234
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788386941612
ISBN: 9788386941612
ID: 120225

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Osobowość plus. Jak zrozumieć innych przez zrozumienie siebie? Osobowość plus. Jak zrozumieć innych przez zrozumienie siebie?
42.96 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...