TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Osobowość plus dla małżeństw. Jak zrozumieć siebie i osobę, którą kochasz

Ocena:
(15 opinii)
 • Czy zachowanie twojego współmałżonka nie przyprawia cię czasem o dreszcze?
 • Ona pragnie mieć więcej luzu.
 • On - więcej pomagać innym.
 • Dla niej piętnaście minut spóźnienia to wciąż punktualność.
 • Dla niego - przyjście na czas to już spóźnienie.

Oboje postępujecie i patrzycie na świat w różny sposób, co nie znaczy, że tylko jedno z was ma rację. Jako ekspert w dziedzinie zdrowia emocjonalnego i ludzkich charakterów, Florence Littauer wykazuje, że dzielące was różnice są po prostu wynikiem różnych typów waszych osobowości.

"Osobowość plus dla małżeństw" pomoże ci rozwiązać wiele konfliktów w waszym związku i docenić to, co niepowtarzalne w twoim partnerze i w tobie samym! Wykorzystując swoje sprawdzone zasady z "Osobowości plus" oraz wnikliwe przykłady z życia innych małżeństw, Littauer oferuje mężom i żonom:

 • Test na określenie własnego typu osobowości
 • Przegląd dominujących cech charakterystycznych dla każdego typu osobowości
 • Sposoby rozwiązywania ostrych konfliktów między małżonkami
 • Wiedzę o tym, czego możesz się spodziewać, gdy poślubisz ten sam typ osobowości, typ przeciwstawny lub typ dopełniający

Nie obrażajcie się na dzielące was różnice, lecz próbujcie je zrozumieć i docenić. Pozwólcie sobie nawzajem być takimi, jakimi was stworzył Bóg oraz wzajemnie się zachęcajcie, wykorzystując do tego "Osobowość plus dla małżeństw".

Florence Littauer jest autorką licznych książek, włącznie z "Osobowością plus", która rozeszła się już w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Jako dyrektor firmy doradczej CLASS Speakers Inc. podróżuje po Stanach Zjednoczonych wraz ze swoim mężem Fredem, nauczając na temat zdrowia emocjonalnego oraz prowadząc wykłady i konferencje. Mieszka w Cathedral City w Kalifornii.

Opinie naszych Klientów (15 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam każdemu kto choć raz miał problem w małżeństwie i myślał jak go rozwiązać, jak naprawić.

autor opinii: Joanna Darlak

Interesująca aczkolwiek nie zgodziłabym się z każdą myślą autora. Za dużo generalizowania

Interesujace spojrzenie na drugiego człowieka

Książka proponuje spojrzeć na własne małżeństwo od strony typu osobowości, który sami reprezentujemy i z którym tworzymy związek. To czysto pragmatyczne spojrzenie pozwala dostrzec potencjalne trudności i docenić bogactwo płynące z różnic charakterologicznych. Tak naprawdę każda sytuacja jest punktem wyjścia i od nas zależy jak się rozwinie. Książka ułatwia zrozumienie mechanizmów działających w nas i w partnerze, które nie muszą być wcale oczywiste. Pomaga wyjść poza własną perspektywę i spojrzeć na świat z perspektywy małżonka. Takie zrozumienie ułatwia panowanie nad uczuciami i zmniejsza rozmiary frustracji, kiedy nasze perspektywy są diametralnie różne. Plecam każdemu, kto w małżeństwo chce wejść głębiej i bardziej odpowiedzialnie. Kiedy mój mąż odnalazł się w jednym z opisów osobowości poczuł się wreszcie przez kogoś zrozumiany i doceniony. Zainteresował się tematem i też chętniej dostrzega fakjt, że moja perspektywa może być inna i mam do tego prawo. Polecam gorąco szczególnie młodym małżeństwom ale i tym z dłuższym stażem na pewno nie zaszkodzi ;)

Konieczna dla narzeczonych i małżonków

Nie dziwię się wcale, dlaczego ta książka stała się bestsellerem: jest tak bardzo, bardzo POTRZEBNA na półce każdego małżeństwa. W moje ręce wpadła dwa lata po ślubie i to było prawdziwe "oświecenie". Wszystko stało się tak zrozumiałe.Ta publikacja wyjaśniła mi - metodą "kawa na ławę" - że mój mąż i ja jesteśmy dwoma zupełnie różnymi typami osobowości i że to właśnie stanowi "korzeń" wszystkich niesnasek i problemów. Inaczej myślimy, inaczej reagujemy, co innego nas cieszy i co innego smuci. Wszystko to można odkryć dzięki tej pozycji. Autorzy piszą także o tym, jakie są REALNE potrzeby poszczególnych typów osobowościowych. Cenna wiedza! Taka książka to świetna inwestycja - proponuję, by zaopatrzyli się z nią już narzeczeni. :-)

autor opinii: Maria z Rzeszowa

Świetna książka

Czyta się lekko i przyjemnie. Dzięki niej lepiej rozumiem siebie i to, jak mój temperament rzutuje na relacje z mężem.

autor opinii: Magdalena Sowińska

Duża pomoc , świetny kontakt.

Serdecznie dziękuję za ogromną pomoc w szybkim przesłaniu książek, które stanowiły prezent dla młodej pary.Duży plus za fachowość i radę.Polecam wszystkim i jeszcze raz dziękuję.

autor opinii: Krystyna Dąbrowa

Polecam!!!

Książka pokazuje mocne i słabsze strony różnych osobowości. Mam osobowość melancholiczki dobrze czuję się w towarzystwie sangwiników a dzięki tej książce nauczyłam rozumieć się choleryków.Warto do niej wracać.Ukazane są przykłady napięć które wynikają z różnicy temperamentu, charakteru i wychowania.Polecam!!! Nie narzekać tylko rozwijać swoją osobowość.

autor opinii: Ania F.

Rewelacja :).

Polecam każdej parze zarówno z krótkim, jak i długim stażem. Książka nie tylko wyjaśnia niezrozumiałe dla jednego z partnerów naturalnego zachowania drugiego, ale uczy też, jak sobie z nimi radzić. Czyni to przy tym w przystępny i zabawny sposób.

Jednocześnie chwalę samą księgarnię - książkę otrzymałam w idealnym stanie, w tempie ekspresowym, a karteczka z życzeniem "miłej lektury" rządzi :).

Polecam!!!

Książka o osobowościach dla małżeństw pokazuje w znakomity sposób różnice między ludzmi, którzy spędzają ze sobą bardzo dużo czasu. Ciekawie przedstawia różne sytuacje życiowe i sposoby ich rozwiązań.

Książka ta jest ciekawa o tyle, że zawiera test na osobowość (dostępny skądinąd w internecie), ale z wyjaśnieniami, co pozwala dokładniej określić swój typ osobowości. Poza tym, pokazuje jak osoby o różnych typach osobowości funkcjonują w różnych sferach życia tj. wychowanie dzieci, podejście do seksu, czy nawyki żywieniowe. Pozwala zrozumieć w jaki sposób funkcjonują osobowości odmienne od naszej, a przede wszystkim zrozumieć schematy swojego własnego zachowania. Książka otworzyła mi oczy na fakt, że "ten typ tak ma" choć osobiście uważam, że osobowość nas nie determinuje i walka z jej słabymi stronami to kwestia charakteru.

Bardzo polecam

Rewelacyjna książka pozwalająca, inaczej spojrzeć na małżonka, ale tez na siebie. Pozwala na określenie do jakiego typu osobowości nalezymy, jakie w związku z tym mamy potrzeby, co nas irytuje, co powinnismy w sobie zmienić.

Dzieki tej książce znacznie zmniejszyła się ilość konfliktów w naszym małżeństwie.

autor opinii: Weronika Hołowacz

Gorąco polecam.

Kupiłam już drugi egzemplarz, aby móc pożyczać to innym małżeństwom i znajomym. Książka jest super i myślę ,że wielu konfliktów w małżeństwach można uniknąć dzięki znajomości swojego temperamentu i osobowości. Mnie pomogła bardzo zrozumieć mojego męża, ale także i samą siebie. Nie sądziłam ,że możemy tak się różnić i nie zgadzać w wielu kwestiach- nie z powodu złej woli, ale z powodu wrodzonych różnic naszych osobowości. Gorąco polecam wszystkim

autor opinii: Katarzyna Mączyńska

inne spojrzenie na partnera

Książka jest receptą na udany związek i zrozumienie partnera. Każdy typ osobowości determinuje pewne nasze zachowania. Rozpoznanie typu osobowości swojej i partnera pozwala zrozumieć dlaczego nasz partner zachowuje się w pewnych aspektach tak a nie inaczej (po prostu nas wkurza), a nasze cechy powodują, że następuje spięcie. Książkę czyta się bardzo przyjemnie ( nie jest to naukowa rozprawka). Napisana jest z humorem, z wieloma przykładami z życia.

autor opinii: Klaudia

Warto przeczytać

Tę książkę poleciła mi szwagierka,mówiąc że warto ją przeczytać.W tej chwili i ja podzielam to zdanie.Ta książka jest dla tych,którzy zastanawiają się nad przyczynami konfliktów w swoim małżeństwie.Autor w bardzo przystępny sposób wyjaśnia mechanizmy naszego zachowania.Dzięki tej książce bardziej rozumiem siebie i swojego męża.

autor opinii: Izabela Grajczyk

Ratujmy co się da...

Poradnik /jeden z wielu tej autorki/pozwala popatrzeć inaczej,pełniej,z większym zrozumieniem na drugiego człowieka.Jeśli jest to wybrany/wybrana przez nas osoba,którą pokochaliśmy i zdecydowaliśmy się razem z nią iść przez życie,zaczyna nam coraz bardziej działać na nerwy,coraz częściej myślimy o rozstaniu-pora sięgnąć po "Osobowość plus dla małżeństw" F.Littauer

autor opinii: Krystyna Wiśniewska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Logos
Autor: Florence Littauer
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 254
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788363488383
ISBN: 9788363488383
ID: 307068

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Osobowość plus dla małżeństw. Jak zrozumieć siebie i osobę, którą kochasz Osobowość plus dla małżeństw. Jak zrozumieć siebie i osobę, którą kochasz
42.08 zł
 • Wysyłamy w ciągu 24h
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...