TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Jay Conrad Levinson

(ur. 1933 w Detroit), specjalista w dziedzinie marketingu, autor podręczników.

Żywa legenda nowoczesnego, alternatywnego podejścia do marketingu i sprzedaży. Twórca i promotor tzw. “marketingu partyzanckiego”, którego istota polega na osiągnięciu maksymalnego dochodu firmy przy minimalnym budżecie.

Autor dorastał w Chicago. Studiował w Uniwersytecie w Kolorado. Pracował w dwóch prestiżowych agencjach reklamowych w Londynie (Leo Burnett) i Stanach Zjednoczonych (J. Walter Thompson).

Zainicjował i prowadził przez 10 lat zajęcia z marketingu partyzanckiego w rozszerzonym programie studiów Uniwersytetu Berkeley w Kalifornii. W latach 80. ubiegłego stulecia jego spojrzenie i podejście do biznesu określano mianem niekonwencjonalnego. Obecnie koncepcje Levinsona zajmują ważne miejsce w teorii marketingu i weszły na stałe do wielu programów studiów MBA na całym świecie.

Aktualnie zarządza firmą Guerilla Marketing International. Publikuje również artykuły w kilkunastu czasopismach o tematyce biznesowej oraz prowadzi w wielu krajach wykłady o technikach partyzanckich w działalności firm. Walory i skuteczność tych metod doceniają zarówno małe firmy, jak i duże korporacje.

Levinson jest autorem lub współautorem dwudziestu książek z bestsellerowej serii "Marketing partyzancki". Jego prace były tłumaczone na 54 języki i wydane w liczbie ponad 20 mln egzemplarzy. Autor wciąż pisze i wydaje kolejne książki w tej dziedzinie.

Zobacz książki, których autorem jest Jay Conrad Levinson