TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

John Townsend

amerykański psycholog i trener biznesu, doradca, autor wielu bestsellerów.

Urodził się w Wilson, w północnej Karolinie. Ukończył psychologię w North Carolina State University, teologię w Dallas Theological Seminary oraz doktorat z psychologii klinicznej w Rosemead School of Psychology przy Biola University.

Jest znanym specjalistą. Wielokrotnie występował w programach telewizyjnych bądź radiowych jako ekspert, przyciągając rzesze słuchaczy. Współprowadził sponsorowaną przez państwo audycję radiową “New Life Live” oraz współpracował z wieloma klinikami psychologicznymi (m. in. Minirth–Meier Clinic West).

Obecnie razem z Henrym Cloudem współprowadzi ośrodek Cloud–Townsend Resources, a w jego ramach warsztaty przywództwa. Prowadzi również działalność doradczą oraz edukacyjną. Współpracuje z korporacjami oraz małymi, rodzinnymi firmami. Jest profesorem wizytującym w Dallas Theological Seminary, pełni funkcję dyrektora w Amerykańskim Stowarzyszeniu Doradców Chrześcijańskich. Jest członkiem Mustard Seed Ranch – pomaga dzieciom będącym ofiarami przemocy.

Jest autorem bądź współautorem 25 książek, których sprzedaż przekroczyła 5 mln egzemplarzy. Jego najpopularniejsze książki to “Boundaries” (1992, 2 mln sprzedanych egzemlarzy); “How to Be a Best Friend Forever: Making and Keeping Lifetime Relationships” (2012). Po polsku ukazały się m.in. “Sztuka mówienia NIE!”, “Mamo, to moje życie”, “To nie moja wina”, “Sztuka konfrontacji”, “Granice w życiu nastolatków” czy “Reguły sukcesu”.

Razem z rodziną mieszka w południowej Kalifornii. Prywatnie jest członkiem zespołu muzycznego.

Zobacz książki, których autorem jest John Townsend