TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kto nam zatruwa życie? Seria: Psychologia i wiara

Ocena:
(1 opinii)

Kontrolujący wszystko szef, zobojętniały mąż, obwiniająca wszystkich wokół żona, egocentryczna matka… Osobą, która nam zatruwa życie może być każdy z naszego otoczenia. Zawsze jednak jest to ktoś bliski, ktoś, na kim nam zależy, kogo nie chcemy albo nie możemy wyrzucić z naszego życia.

Jak działa "mechanizm zatruwania życia"? Jak postępować z toksycznymi osobami, jak rozwiązywać powstające problemy? Czy my sami nie jesteśmy ludźmi toksycznymi? Takie pytania podejmuje John Townsend, a sytuacje, które opisuje i analizuje w swojej książce mogą przydarzyć się każdemu z nas.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Wielkie rozczarowanie...

Po przeczytaniu fenomenalnej - moim zdaniem - książki pt.: "Mamo, to moje życie" i całkiem udanej "Recepty na miłość", z wielkimi oczekiwaniami sięgnęłam po kolejną pozycję tego autora pt.: "Kto nam zatruwa życie?". Niestety brakuje w niej nie tylko głębi psychologicznej, podpartej naukową literaturą, ale także realistycznego podejścia do problemu toksycznych osób, co najlepiej ilustruje niniejszy fragment: "Kiedy ludzie mnie pytają: 'Kiedy należy porzucić nadzieję, jeśli chodzi o mojego toksycznego partnera?', odpowiadam: 'Dopóki żyje - nigdy'. Przestańcie wymagać od niego by się zmienił. Żyjcie nadzieją i nie przestawajcie robić dzisiaj tego, co może mieć znaczenie jutro". Cytat ten okazuje się główną radą, jakiej udziela nam autor... Na szczęście podaje też nieco rozsądniejsze wskazówki, dotyczące tego, jak postępować z toksycznymi osobami, a są nimi: 1) określenie swoich granic, 2) sformułowanie ostrzeżenia, 3) zastosowanie sankcji. Takie informacje jednak znajdziemy w każdym opracowaniu, podejmującym tę tematykę, więc nie są one zbyt odkrywcze... Konkluzja, nasuwająca się po przeczytaniu tej książki, jest taka, że zbyt wiele w niej nadstawiania drugiego policzka, a zbyt mało przydatnych sugestii czy zaleceń...

autor opinii: Alicja Widera

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: John Townsend
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788370336059
ISBN: 9788370336059
ID: 48937

Zobacz również

Kto nam zatruwa życie? Seria: Psychologia i wiara
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...