TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

o. Wojciech Jędrzejewski OP

(ur. 1968), polski prezbiter rzymskokatolicki, dominikanin, duszpasterz młodzieży, rekolekcjonista, pisarz i wykładowca.

W wieku 19 lat wstąpił do zakonu ojców dominikanów. Jego studia teologiczne zakończyły się obroną pracy magisterskiej z dziedziny teologii pokuty u św. Cypriana z Kartaginy. Ukończył również studia licencjackie z katechetyki na ATK w Warszawie (obecnie UKSW). Przez sześć lat pracował tam również jako duszpasterz młodzieży.

Wykładał teologię pastoralną oraz katechetykę w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Ojców Dominikanów w Krakowie. Jest współtwórcą serwisu internetowego www.mateusz.pl oraz jednym z prowadzących program “Rozmównica” w Religia.tv. Pracuje także w Radiu Plus. Obecnie mieszka w Łodzi, gdzie pełni funkcję duszpasterza akademickiego.

Jest autorem wielu publikacji z pogranicza duchowości i psychologii. Jego najbardziej znaną książką jest “Fascynujące zaproszenie. Msza Święta krok po kroku” (2004), w której udowadnia, że 60 minut niedzielnej mszy nie jest czasem straconym. Wydał także “Biblia enter” (2005). Jest to, pisany szczególnie z myślą o młodych, przewodnik po Nowym Testamencie. Wykorzystał w nim swoje komentarze do Ewangelii, wygłoszone na antenie Radia Plus.

W wielu tekstach o. Jędrzejewski porusza temat wiary. Pisze również o tym, w jaki sposób radzić sobie z grzechem. Warto tu wymienić książki: “Z Bogiem na czacie. Modlitewnik dla młodych” (2005), “Wada ciężka, czyli pycha” (2010), “Uzdrowienie ze wstydu” (2005). W książce “Katecheta w ringu” (2007) pokazuje m.in. katechetom, jak należy rozmawiać z trudną młodzieżą.

Zobacz książki, których autorem jest o. Wojciech Jędrzejewski OP