TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Robert T. Kiyosaki

(ur. 1947), amerykański inwestor, biznesmen, autor poczytnych książek motywacyjnych, a także podręczników o tematyce inwestowania i finansów.

Przyszedł na świat w rodzinie Amerykanów japońskiego pochodzenia. Jego ojciec był dyrektorem Stanowego Wydziału Edukacji na Hawajach. Studiował w Nowym Jorku. W czasie wojny wietnamskiej był pilotem śmigłowca. Za swoją służbę został odznaczony Air Medal. Po zakończonej służbie pracował jako sprzedawca kopiarek dla firmy Xerox. W 1977 założył firmę, która jako pierwsza wprowadziła na rynek portfele dla surferów. Były wykonane z nylonu i zapinane na rzepy.

W 1985 wraz z żoną Kim napisał książkę “Bogaty ojciec. Biedny ojciec” (Rich Dad Poor Dad, 2002), która prezentuje historię dwóch mężczyzn: ojca Kiyosakiego, który pomimo dobrego wykształcenia umarł jako osoba niezamożna i ojca jego przyjaciela – niewykształconego człowieka, który pomimo tego został jednym z najbogatszych ludzi na Hawajach. Przykłady tych postaci posłużyły autorowi do unaocznienia potrzeby innego spojrzenia na pieniądze i sposobu inwestowania. Założył również firmę Rich Dad, która zajmuje się edukowaniem ludzi z całego świata w zakresie biznesu i inwestowania.

Jest także twórcą gier planszowych o nazwie Cashflow 101 i Cashflow 202. Uczą one, w jaki sposób właściwie postępować z pieniędzmi: ocenić ryzyko, przewidzieć opłacalność, kalkulować, negocjować. Poprzez zabawę stymulują rozwój inteligencji finansowej.

Zobacz książki, których autorem jest Robert T. Kiyosaki