TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Młody bogaty rentier. Seria: Bogaty ojciec

Jak stać się zamożnym i na zawsze takim pozostać!

„Młody bogaty rentier” to historia o tym, jak Robert Kiyosaki i jego żona Kim zaczęli od zera i w niespełna dziesięć lat stali się rentierami, osiągając finansową niezależność. Zapewne wielu z nas chciałoby przejść na wcześniejszą emeryturę i być finansowo niezależnym. Kiyosaki opisał, jak dokonał tego wraz ze swoją żoną – co każdy, żyjący w kraju gospodarki rynkowej, może osiągnąć.

Jeden z czytelników tak opisuje książkę: „Robert nie podaje nam sposobów na to, jak się szybko wzbogacić. Jest to napisana w przystępny sposób książka na temat zmian w naszym mentalnym nastawieniu jakich musimy dokonać, jeżeli chcemy osiągnąć zamożność. Nie możesz stać się zamożnym człowiekiem, jeśli nie zaczniesz myśleć jak ktoś, kto już jest bogaty”.

Aby wydostać się z "wyścigu szczurów", przestać żyć „od wypłaty do wypłaty” i osiągnąć finansową niezależność, trzeba zmienić myślenie o pieniądzach, ich zarabianiu, wydawaniu i inwestowaniu, trzeba mieć plan i zacząć działać. W „Młodym bogatym rentierze” Robert i Kim podają szczegóły, jak stać się niezależnym finansowo w mniej niż dziesięć lat. Co ważniejsze, pokazują jak zmiana podejścia do pieniędzy pozwala na stworzenie planu działania, który jest niezbędny do osiągnięcia finansowej niezależności.

Podsumowanie treści książki przez innego czytelnika dobrze oddaje to, co Robert i Kim chcą nam przekazać: „Sukces twojego wysiłku jest w 100% uzależniony od ciebie, a każdy z nas jest ekspertem od sabotowania własnych działań tworząc ze swojego lenistwa i strachu dominujące status quo. Robert Kiyosaki, wykorzystując własną historię, zaprasza nas do przestrzeni swojego umysłu, który miotał się w bezładzie, zanim Robert nie zdecydował się, wiele lat temu, dokonać zmian i skierować swojego życia ku finansowej niezależności.

Następny krok to ten najtrudniejszy - przyjrzenie się sobie. To prawdopodobnie w tym momencie większość ludzi odłożyłaby książkę na zawsze, ale autor stosuje fortel i wciąga czytelnika w wykonanie małych ćwiczeń: listy tego, co lubimy, a czego nie znosimy, ocenę tego, co jest sprytne, co jest ryzykowne itp. Te ćwiczenia tworzą scalony obraz nas samych. Jest to bezbolesna autoterapia i gdy ją ukończymy, będziemy wiedzieli w jaki sposób myślimy o pieniądzach, jaki jest nasz obecny plan finansowy, dokąd dotrzemy, jeżeli będziemy kontynuowali poruszanie się po obecnej drodze”.

Jak wygląda państwowy plan emerytalny wie każdy. Nie oczekujmy, że w najbliższej przyszłości znajdą się dodatkowe środki na emerytury. Prognozy mówią, że za kilka lat będą one jeszcze mniejsze. Musimy więc sami zadbać o to, by przechodząc na emeryturę, godnie żyć.

Dlaczego nie pójść dalej i nie zacząć budować sobie zabezpieczenia już teraz? Tak, aby przejść na emeryturę jako rentier i to jak najszybciej, mając nawet dużo mniej lat niż ogólnie przyjęty wiek emerytalny? Książka „Młody bogaty rentier” uświadamia, że jest to możliwe i otwiera nam oczy, że jeśli sami o to nie zadbamy, to nikt inny tego za nas nie zrobi.

Kolejny czytelnik ujął to w następujących słowach: „Tym, co lubię w takich książkach jak "Młody bogaty rentier", jest to, że wysadzają w powietrze nasze ograniczenia z przeszłości związane z majątkiem, a nawet burzą szansę na emeryturę. Jeżeli zastosujesz konwencjonalne metody, będziesz miał szczęście, jeśli w ogóle uda ci się przejść na emeryturę. "Młody bogaty rentier" – to obowiązkowa lektura dla każdego, kto wcześnie chce stworzyć swoje bogactwo – i na tyle wcześnie, aby mógł się nim cieszyć. Część książki jest podobna do innych tego typu, a część dostarcza kompletnie nowej wiedzy”.

To książka dla ludzi, którzy nie planują ciężko pracować przez całe swoje życie i nie planują, że na emeryturze będą jeszcze biedniejsi niż otrzymując pensję.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Books & Software Co.
Autor: Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 400
Wymiar [mm]: 150x220
EAN: 9788392256175
ISBN: 83-922561-7-4
ID: 74765

Zobacz również

Młody bogaty rentier. Seria: Bogaty ojciec
51.14 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...