TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

100 najważniejszych wskazań dla świata

Odkryj głębię myśli św. Jana Pawła II.

Papież Polak był nie tylko kapłanem, mistykiem i poetą. Na przestrzeni całego pontyfikatu niezwykle ważne były kwestie społeczne, wyzwania, przed którymi staje nasza cywilizacja, współczesna kultura. Był wnikliwym obserwatorem i komentatorem bieżących wydarzeń.

Dalajlama XIV, który uważał św. Jana Pawła II za człowieka prawdziwie duchowego, cenił w nim także jego praktyczne podejście i zrozumienie problemów globalnych.

Książka jest wyborem najważniejszych tekstów i wypowiedzi, dotyczących społecznego nauczania Jana Pawła II.

To właśnie dzięki nauczaniu społecznemu papież stał się autorytetem zarówno dla wierzących, jak i niewierzących. Bacznie obserwował problemy współczesnego świata. Nie tylko dogłębnie je analizował, ale także podpowiadał niejednokrotnie rozwiązania problemów, wskazując najlepszą drogę, jaką jest miłość bliźniego i zaufanie do Boga.

W nauczaniu społecznym św. Jana Pawła II wyodrębnić można pięć podstawowych zagadnień: prawa człowieka, zasady społeczne, pracę, kulturę i sprawy międzynarodowe.

Niezwykle ważną kwestią, której papież poświęcił najwięcej uwagi dotyczy rodziny - podstawowej komórce każdego społeczeństwa. Bezustannie przypominając, że człowiek jest istotą godną najwyższego szacunku.

Od śmierci Ojca Świętego minęło już kilka lat, ale jego nauczanie, zwłaszcza w kwestiach społecznych, nie traci na aktualności. Chcielibyśmy, aby to przesłanie nie zostało zapomniane. Na szczęście pozostały drogowskazy w postaci dokumentów i wypowiedzi jego następców, przypominające o prymacie człowieka wobec współczesności.

Warto dziś wrócić do wciąż aktualnego papieskiego nauczania w kwestiach społecznych, kultury i oczywiście rodziny.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Jan Paweł II
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 100
Wymiar [mm]: 204x142
EAN: 9788375957624
ISBN: 978-83-7595-762-4
ID: 296065

Zobacz również

100 najważniejszych wskazań dla świata
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...