TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

100 x więcej do kochania. 366 komentarzy do Ewangelii

Ocena:
(5 opinii)

Rozpocznij nowy rok z Pismem Świętym

"100 x więcej do kochania" - zbiór krótkich, treściwych komentarzy do Ewangelii, ułożonych wg zasady lectio continua, co pozwala z łatwością odnaleźć każdy komentowany fragment.

W 366 rozważaniach spotykamy się z żywą Ewangelią. Autor w jednym z komentarzy pisze, że "słowo Boże nie służy do zachwytów, komentowania i wyrażania ocen", ale "istnieje po to, by nim żyć". Właśnie ta zasada przebija z jego książki, którą możemy nazwać świadectwem przeżywania Ewangelii na co dzień.

Owo "na co dzień" jest tutaj bardzo ważne, ono inspirowało i inspiruje Autora, do niego chce nas zachęcić ta książka: "Ludzie, którzy słuchają słowa Bożego tylko odświętnie, raz na jakiś czas, z okazji niedzieli czy jakiejś uroczystości, przypominają ludzi, którzy jadą samochodem i otwierają oczy co dziesięć minut. Może jestem tchórzem, ale nie stać mnie na kaskaderkę. Będę jechał z otwartymi oczami".

Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski - ksiądz diecezji płockiej, wychowany przez Ruch Światło-Życie i Odnowę w Duchu Świętym. Studiował teologię pastoralną na KUL-u, pracował w wydziale katechetycznym Kurii Diecezjalnej oraz w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Płocku.

Obecnie jest proboszczem w Winnicy. Jest animatorem Stowarzyszenia Pedagogów NATAN - organizacji ludzi poszukujących nowatorskich rozwiązań z zakresu nauczania, pedagogiki oraz pracy z grupą. W 2002 roku na antenie Katolickiego Radia Płock komentował codzienną Ewangelię.

Przeczytaj wywiad z autorem w Tolle.pl dotyczący między innymi niniejszej publikacji.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

100xwięcej do kochania

Bardzo polecam. Książka ma pomóc mi w poszukiwaniu Boga w moim życiu. Niech tak się stanie.
Pięknie napisana- z serca do serca.

autor opinii: Elżbieta S.

Zrozumieć przesłanie Ewangelii

Książka ta przybliża i tłumaczy jak zrozumieć przesłanie Ewangelii aby bardziej zgłębić co Bóg chce nam przekazać. Bardzo dobra książka.

autor opinii: Lucjan Janik

To się czyta, tego by się chciało w kościołach słuchać

Doskonały przewodnik po Ewangeliach. Rozważania krótkie, ujmujące istotę. Odniesienia do życia współczesnego człowieka. Pięknie pokazany sposób na realizację przesłania Ewangelii także w czasach współczesnych. Przyznam,ze mam tę książkę pod ręką na biurku i często po nią sięgam.

autor opinii: Małgorzata Strzelec

najlepsze pigułki na życie

Mądre, poruszające, ułatwiające spojrzenie na dzisiejszy świat, życie w oparciu o treści ewangelii. Polecam wszystkim. Jedne z lepszych komentarzy do Ewangelii z jakimi miałem doczynienia.

autor opinii: Krzysztof

Gratuluję :)

Już jest :) Już ją mam w swoich rękach ... Niektórych słów się boję bo są upomnieniem , przypomnieniem ... Niektóre , te delikatne , dają nadzieję ... Autorowi , dziękuję ... :)

autor opinii: essere

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: ks. Zbigniew P. Maciejewski
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 368
Wymiar [mm]: 110x168
EAN: 9788360512333
ISBN: 9788360512333
ID: 66526

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki 100 x więcej do kochania. 366 komentarzy do Ewangelii 100 x więcej do kochania. 366 komentarzy do Ewangelii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...