TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Aby bardziej kochać. W szkole modlitwy św. Teresy od Jezusa

Święta Teresa od Jezusa określa modlitwę jako relację miłości. Wyjaśnia, że modlitwa wymaga kochania innych ludzi, oderwania, braku zaborczości oraz postawy pokory i zapomnienia o sobie. Powinniśmy mieć przy tym wytrwałość i ogromną ufność, że „jeśli tylko będziemy potykać się walecznie, nie uciekając z placu boju, zwycięstwo niechybnie będzie nasze”. Modlitwa jest wzrastaniem w osobistej relacji z Bogiem. Jej celem jest, abyśmy stali się jednym sercem i jednym umysłem z Chrystusem, aby tak wypełniły się w nas Jego słowa: „Ojcze, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich” (J 17, 26), i aby w ten sposób Bóg był uwielbiony.

 

Miłość, jeśli jest prawdziwa, jest uważna i pamiętająca o umiłowanym. Pewne okoliczności jej sprzyjają, inne przeszkadzają. Niezależnie od osiągniętego stopnia bliskości, jest widoczna w codziennym życiu. Jak w każdej relacji, są okresy dobrego samopoczucia i okresy próby. Jednak niezależnie od tego możemy mieć całkowitą pewność, że jesteśmy kochani przez Boga. Przewodnikiem nie są nasze uczucia, ale zaufanie, które pobudza rozwój tej relacji.

Święta z Avila jest bardzo praktyczna w swoim nauczaniu o modlitwie. Dzieli się chętnie osobistym doświadczeniem, także swoimi niepowodzeniami i słabościami, i nalega, byśmy nigdy nie ulegali zniechęceniu. Książeczka zawiera wiele cytatów z pism Świętej oraz komentarze odnoszące się do naszego życia modlitwy w obecnych czasach. Publikacja ta ma pokazać, że modlitwa prowadzi do integracji, odnalezienia kierunku i celu życia, co sprawia, że osiągamy pełnię dojrzałości jako osoby ludzkie.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Flos Carmeli
Autor: Mary Garnet OCD
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 106
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788365307224
ISBN: 978-83-65307-22-4
ID: 454320

Zobacz również

Aby bardziej kochać. W szkole modlitwy św. Teresy od Jezusa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...