TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Adam Chmielowski Święty Brat Albert Człowiekiem 2017 roku

Fakty z życia oraz charyzmat „Biedaczyny z Krakowa” – Świętego Brata Alberta w ujęciu księdza profesora Jana Śledzianowskiego, moralisty, teologa małżeństwa i rodziny, autora licznych publikacji prasowych i książkowych.

Adam Chmielowski, znakomicie rokujący polski malarz, a także powstaniec styczniowy, oddał Panu Bogu wszystko, szukając Jego oblicza w twarzach sióstr i braci – zapomnianych przez świat i najbardziej opuszczonych.

Był i jest nadal dla ubogich oparciem, pocieszeniem i nadzieją – „dobrym jak chleb”, dla pozostałych natomiast znakiem heroicznej miłości, nie pozwalającym pozostawać obojętnym na potrzeby bliźnich.

„Wielkość Brata Alberta wyraziła się w tym, że potrafił poruszać innych, by nie pozostawali obojętni na los najbardziej opuszczonych, wyzwalając ludzką solidarność i dobroczynność” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz, ogłaszając, że rok 2017 jest Rokiem Świętego Brata Alberta (wspólną decyzją polskiego parlamentu i episkopatu).

Odbiorcy:

  • Osoby wrażliwe na losy bliźnich
  • Pragnący zrozumieć sens cierpienia i poświęcenia
  • Duszpasterze oraz osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu miłosierdzia i dobroczynności

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Książeczka stanowi doskonałą okazję do odkrycia na nowo charyzmatu apostoła ubogich – św. Adama Chmielowskiego. Autor publikacji ukazuje w niej heroizm życia oraz kontekst historyczno-społeczny Polski przełomu wieków (XIX/XX). Zwięźle przedstawia życie świętego, przybliża ponadto charyzmat Zgromadzenia Sióstr i Braci Albertynów. Ogrzewalnie – pisał Brat Albert – mają się stać „domami, gdzie niższy proletariat, a więc bezdomni ludzie, nędzarze i niedołężni, żebracy, wyrobnicy bez zajęcia znajdą ratunek w swoich ostatecznych potrzebach (…)”.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jedność
Autor: ks. Jan Śledzianowski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 48
Wymiar [mm]: 115x157
EAN: 9788379717316
ISBN: 9788379717316
ID: 385007

Zobacz również

Adam Chmielowski Święty Brat Albert Człowiekiem 2017 roku
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...