TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Z bratem naszego Boga

Mimo że zebrane w tej książce wystąpienia wygłoszone zostały na przestrzeni kilkudziesięciu lat, uważna ich lektura pozwala zobaczyć, że stanowią one ideową całość, w której widoczny jest głęboki namysł Autora nad myślą i dziełem św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Co rusz natykamy się tutaj na zdania prawdziwie odkrywcze, poruszające, pozwalające dostrzec nowe aspekty przesłania Brata Alberta.

Szczególnie warta podkreślenia jest intensywna obecność na kartach tej książki idei miłosierdzia, także ze względu na ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Święty Miłosierdzia.

To właśnie wokół tajemnicy miłosierdzia zdają się koncentrować fascynujące rozważania Autora.

Ta książka to owoc przyjaźni – bliskości ducha, której nie przeszkadza odległość w czasie. A może jeszcze inaczej – to znak jedności Ducha (!), który znalazł drogę zarówno do Brata Alberta, jak i do kard. Franciszka, kształtując w obu to samo rozumienie Pana i tę samą wrażliwość, która ma na imię Miłosierdzie.

Bp Grzegorz Ryś
Na tym polega Boże miłosierdzie, że jesteśmy pociągnięci ku Jezusowi umęczonemu. Na tym polega Boże miłosierdzie, że my − będąc na progu śmierci − znajdujemy odwagę, żeby Mu powiedzieć: „Panie, zmiłuj się nad nami”. Zdawałoby się przecież, że to Jego raczej trzeba ratować, niż o sobie myśleć. Wydawałoby się tak, ale nie taki jest zamysł Serca Ojca, bo On nam dał – wydał – Jezusa, swojego Syna umiłowanego, na dobre i na złe, na „dole i niedole”. Na Jego niedolę − dla naszej doli.

Fragment książki

Kardynał Franciszek Macharski jest arcybiskupem seniorem archidiecezji krakowskiej, doktorem teologii pastoralnej; obecnie zamieszkuje w „Chatce” przy Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Franciszek Macharski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 376
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788374826990
ISBN: 9788374826990
ID: 323856

Zobacz również

Z bratem naszego Boga
24.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...