TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Agata. Anatomia manipulacji

Ocena:
(4 opinii)

Zgwałcona 14-latka walczy o prawo do aborcji, którego odmawiają jej okrutni obrońcy życia. W tej walce wspierają ją szlachetni dziennikarze "Gazety Wyborczej", "Newsweeka" i Radia TOK-FM.

Tak wyglądać miała sprawa, którą w czerwcu 2008 roku żyła cała Polska. Opowieść ta ma jednak niewiele wspólnego z prawdą. Była to stworzona na potrzeby mediów manipulacja, obliczona na to, by zmienić nastawienie Polaków do kwestii ochrony życia. W rzeczywistości nastolatka nie została zgwałcona, nie chciała aborcji, a do zabicia nienarodzonego dziecka zmuszali ją dorośli. Kulisy manipulacji, w której instrumentalnie posłużono się młodą dziewczyną i jej dzieckiem, odsłania dziennikarskie dochodzenie Joanny Najfeld i Tomasza Terlikowskiego.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Świetna książka

Świetnia napisana książka o nagonce jaką przygotowali redaktorzy Gazety wyborczej na nastolatkę, która zaszła w ciążę ze swoim chłopakiem.

Wielką wartością tej książki, jest przedostatni rozdział dotyczący konsekwencji bycia katolikiem. Zmusza on do zastanowienia się nad naszą letniością w obronie poczetych dzieci czy ibrakiem odawgi w bronieniu innych wartości, które wyznajemy.

Bardzo polecam zwłaszcza, że książkę czyta się jednym tchem.

autor opinii: Weronika Hołowacz

...Oby ostatnia taka książka !!!

Oby ostatnia taka książka, nie dlatego, by ją krytykować, ale dlatego, by nie było więcej takich zbrodni...
Paradoksalnie nagonka i ujadanie złowrogich proaborcyjnych środowisk wobec ludzi sumienia - obrońców życia, jest ich osobistą porażką w nieuświadomionym wołaniu o pomoc, ale dla siebie - swojej godności osoby ludzkiej.

autor opinii: ks. Bartosz Łacek

Bardzo ważna pozycja

Każdy powinien tą książkę przeczytać... !!!

autor opinii: Jerzy Makulski

manipulacje polskich mediów

Chociaż nie czytałam jeszcze tej książki a jedynie streszczenie jej,wcześniej z zainteresowaniem słuchałam katolicki mediów i art.w prasie.
Jednoznacznie odebrałam to jako atak na kościół i księży,spotkałam sie z wrogością na innym forum,z żalem stwierdzam eskalację tej wrogosci przez publiczne media..
Dobrze ,że autorzy piszą prawdę,piszą książki i artykuły,trzeba mówić na te tematy jak najwięcej,może coś dotrze do ludzi.Nie mam pieniędzy i tylko dlatego nie kupiłam tej książki ale polecę ją każdemu,kto znów zaatakuje Kościół.Bardzo dziekuję za cenne dla mnie wiadomosci.

autor opinii: Bernadeta

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Joanna Najfeld, Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788360335680
ISBN: 9788360335680
ID: 77253

Zobacz również

Agata. Anatomia manipulacji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...