TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

O kierowaniu wrażeniem. Język polityki polskiej po 1989 roku

Autorka z rozbrajającą wprost szczerością pisze: "Umiejętne władanie językiem polityki, zwłaszcza świadome posługiwanie się związanymi z jego istotą możliwościami, jawi się jako szczególnie ważne współcześnie, w dobie nowych mediów, gdy praktycznie każdy może być skutecznym podmiotem komunikowania politycznego - prześladować i być prześladowanym"… Taka jest współczesna polityka polska, domena "prześladowanych" i "prześladujących".

To polityka świata, według Hegla; świata, w którym nieżyjącego Boga zastąpiło "Boskie Państwo", a przed politycznością nic już nie chroni; albo jesteś zgrupowany, upartyjniony, albo jesteś niczym!

W takim świecie warto znać język, którym posługują się uczestnicy dyskursu politycznego, jego pułapki i niuanse, bo w zasadzie wszyscy jesteśmy uczestnikami tego dyskursu.

Jeśli zaś uczestniczymy w nim, niezależnie od swych chęci i upodobań, to warto byśmy byli świadomi pułapek, które polityczność i politycy na nas przygotowali.

Tylko wtedy bowiem nie damy sobą manipulować, gdy będziemy znali i rozumieli język polityki; tylko wtedy nasze wybory będą naprawdę wolne i rozumne. W świecie "prześladowanych" i "prześladujących" lepiej być tym, który prześladuje...

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Von Borowiecki
Autor: Joanna Rak
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 294
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788360748350
ISBN: 9788360748350
ID: 253134

Zobacz również

O kierowaniu wrażeniem. Język polityki polskiej po 1989 roku
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...