TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Apologetyka pastoralna. Duszpasterska odpowiedź Kościoła na wyzwania czasów współczesnych

Współcześnie orędzie Kościoła niepokoi sumienie wielu ludzi „żyjących tak, jakby Boga nie było”. Kościół jako instytucja bywa kwestionowany, a jego autorytet ośmieszany.

Obrony (apologii), czyli wyjaśnienia, domagają się dzisiaj nie tylko dogmaty czy zasady życia moralnego, ale również działalność Kościoła w służbie człowiekowi. Z tego powodu w książce apologetyka przyjmuje kształt „apologetyki pastoralnej”.

Nie powinna się ona ograniczać do wymiany intelektualnych argumentów; musi polegać na udzielaniu ludziom takiej pomocy duszpasterskiej, aby w chrześcijaństwie mogli odnaleźć sens życia, pokój serca i bezpieczne miejsce w świecie.

Zaprezentowane zarzuty pod adresem Kościoła, ich współczesny kontekst społeczno-ideowy oraz wskazania pastoralne dotyczące poszczególnych obszarów kościelnej działalności nie wyczerpują złożoności poruszanych zagadnień.

Zebrane w książce uwagi mogą się przyczynić do pogłębienia wrażliwości duszpasterzy na potrzeby duchowe współczesnych ludzi oraz do wzmocnienia czujności wobec zagrożeń pojawiających się wraz z „nową kulturą”, która zwraca się przeciwko Ewangelii i czyni zamach na godność osoby ludzkiej.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: Ryszard Hajduk CSsR
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 268
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788360998359
ISBN: 978-83-60998-35-9
ID: 166274

Zobacz również

Apologetyka pastoralna. Duszpasterska odpowiedź Kościoła na wyzwania czasów współczesnych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...