TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Apostołowie

Ocena:
(2 opinii)

Nowa seria watykańska! Wspaniała kolekcja na Jubileuszowy Rok św. Pawła. Razem z albumem Benedykta XVI Paweł i pierwsi świadkowie Chrystusa stanowi komplet nauczania papieskiego w eleganckiej oprawie.

W tym niezwykłym albumie Ojciec Święty Benedykt XVI krok po kroku kreśli jasnym, głębokim i tchnącym świeżością językiem drogi życia Apostołów, w tym ich przemiany duchowe. Słowa papieskie poświęcone najbliższym towarzyszom Chrystusa uzupełniono elementami artystycznymi, reprodukcjami obrazów, które powstały w pracowniach największych mistrzów; te dzieła to kamienie milowe w historii sztuki. Na kolejnych kartach albumu spotykamy m.in. obrazy Tintoretta, Tycjana, Caravaggia, Giotta, Memlinga, Rafaela, Perugina, Leonarda, El Greca. Ich sztuka wprost zapiera dech w piersiach. W połączeniu ze słowem papieskim tworzy przekaz o szczególnej mocy i wadze.

Niniejszy tom rozpoczyna watykańską serię nauczania Benedykta XVI poświęconego dawnym, a nieprzemijającym postaciom Kościoła. Każdy z tomów serii jest syntezą treści nauczania oraz wybitnej ikonografii.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

warto

Przystępnie napisana ale jednocześnie oparta o rozległy materiał. Każdy rozdział poświęcony jest jednemu apostołowi i krótko opisuje co o nim wiemy na podstawie zachowanych źródeł oraz czego możemy się od niego nauczyć. Bardzo dużym plusem jest wydanie - w książce prawie na co drugiej stronie znajduję się obrazy przedstawiające apostołów.

Głęboka treść w doskonale dobranej formie

Niezwykły jest język, jakiego używa papież Benedykt XVI, zupełnie inny od poetyckiego Jana Pawła II. Do jednoznacznego, uporządkowanego tekstu świetnie pasuje oprawa graficzna - piękne reprodukcje słynnych obrazów, przejrzystość, dużo bieli. Książka na lata.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Biały Kruk
Autor: Benedykt XVI
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 176
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788375530421
ISBN: 9788375530421
ID: 116432

Zobacz również

Apostołowie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...