TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

O życiu konsekrowanym

Publikacja ta składa się z wybranych wypowiedzi dotyczących życia konsekrowanego papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka.

Pochodzą one nie z dokumentów, ale z przemówień czy homilii adresowanych wprost lub pośrednio do osób realizujących chrześcijańskie powołanie w życiu konsekrowanym albo przygotowujących się do tego rodzaju poświęcenia Bogu.

Materiał został podzielony na kilkanaście tematów, obejmujących istotne elementy tego życia.

Każdy z nich opatrzono odpowiednim fragmentem zaczerpniętym z adhortacji apostolskiej Vita consecrata, który ma wprowadzać w treść części.

Osoby konsekrowane są znakiem Chrystusa i Jego stylu życia, wezwaniem dla wszystkich, by niczego nie przedkładać ponad Boga i Jego królestwo, oraz wzorem poświęcenia się modlitwie i służbie bliźniemu.

Jan Paweł II
Autentyczne odrodzenie życia zakonnego jest możliwe tylko wtedy, kiedy staramy się prowadzić życie w pełni ewangeliczne, niczego nie przedkładając nad jedyną Miłość, lecz znajdując w Chrystusie i Jego słowie najgłębszą istotę każdego charyzmatu założyciela lub założycielki.

Benedykt XVI
Za każdym powołaniem do życia konsekrowanego stoi zawsze czyjaś mocna i intensywna modlitwa. Powołania rodzą się na modlitwie i z modlitwy; i tylko w modlitwie mogą trwać i przynosić owoce.

Franciszek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 135
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788364451003
ISBN: 978-83-64451-00-3
ID: 279556

Zobacz również

O życiu konsekrowanym
14.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...