TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Autobiografia

Ocena:
(1 opinii)

W "Autobiografii" G.K. Chesterton potraktował sam siebie dokładnie w taki sam sposób, w jaki traktował bohaterów innych swoich prac biograficznych: Browninga, Shawa czy Blake`a. Nie znajdziemy więc w tej książce prawie żadnych dat - poza datą urodzenia autora, a nawet i o niej udało mu się napisać z przymrużeniem oka.

Zamiast ważnych faktów biograficznych otrzymamy zajmujące anegdoty. Dowiemy się sporo o rozmaitych ludziach, ale stosunkowo mało o głównym bohaterze. Własne życie stało się dla Chestertona jedynie pretekstem do ukazania... wojny idei!

Książka tchnie pogodą i radością ducha. Chesterton chętnie zresztą wyjawia, skąd wzięła się ta radość. Nie jest bowiem prawdą, że urodził się już ze słonecznym usposobieniem, które zdołało mu ozłocić nieprzyjemny świat. Jego usposobienie, a nawet w znacznym stopniu jego humor, to cechy wypracowane dzięki specyficznemu podejściu do życia.

Radość Chestertona opierała się na wdzięczności. Życie jest wspaniałym darem, którym można się szczerze rozkoszować, a gdzieś w muzyce sfer pobrzmiewa śmiech Pana Boga.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Początek Przygody z GKC

Od tej książki powinno się zaczynać przygodę z Gilbertem K. Chestertonem. Pozwoli nam ona zrozumieć jego dzieła i jak i samego Mistrza...
Jedna z najpiękniejszych i najbardziej interesujących książek z historii idei jaką mi było dane przeczytać...
Idealny prezent na każdą okazję... i dla każdego!
Jeszcze raz gorąco polecam!

autor opinii: Michał gruszczyński

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Fronda
Autor: Gilbert K. Chesterton
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 416
Wymiar [mm]: 150x210
EAN: 9788362268177
ISBN: 978-83-62268-17-7
ID: 190086

Zobacz również

Autobiografia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...