TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Autopsja Człowieka z Całunu

Całun bez wątpienia jest jednym z najbardziej tajemniczych przedmiotów na świecie. Badania anatomii oraz analiza medyczno-sądowa od zawsze odgrywały determinującą rolę w próbach zrozumienia tego nieodgadnionego wizerunku. Autorzy niniejszej książki sięgnęli po najnowsze metody i osiągnięcia naukowe, by ponownie zbadać zagadkowe płótno z Turynu. Jak się okazuje, nowoczesne metody śledcze potrafią odkryć nowe fakty i uchylają kolejne tajemnice Całunu.

Wnioski z zastosowania badania typowego dla analizy anatomicznej i medyczno-sądowej, której zamiast zwłok poddano wizerunek, podane zostały w fascynującej formie popularnonaukowego śledztwa. Daje ono odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o człowieka z Całunu: kim był, jaki był, skąd pochodził, jaka była przyczyna jego śmierci.

Jedyna w swoim rodzaju publikacja jest więc doskonałą okazją, by zaprosić czytelnika do sali sekcyjnej w celu asysty przy autopsji człowieka z Całunu.

 • Bruno Barberis - Profesor fizyki matematycznej na Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Turynie, dyrektor Międzynarodowego Centrum Syndonologii.
 • Luigi Fabrizio Rodella - Profesor anatomii człowieka na Wydziale Nauk Klinicznych i Eksperymentalnych Uniwersytetu w Brescii.
  • Giovanni Pierucci - Emerytowany profesor medycyny sądowej Uniwersytetu w Pawii.
 • Mauro Labanca - Profesor kontraktowy anatomii człowieka na Wydziale Nauk Klinicznych i Eksperymentalnych Uniwersytetu w Brescii.
 • Alessandra Majorana - Profesor zwyczajna patologii stomatologicznej specjalnej na Wydziale Specjalizacji Medyczno-Chirurgicznych, Nauk Radiologicznych i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Brescii.
 • Giampiero Farronato - Profesor zwyczajny ortodoncji Wydziału Nauk Biomedycznych, Chirurgicznych i Stomatologicznych Uniwersytetu w Mediolanie.
 • Massimo Boccaletti - Dziennikarz, freelancer.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rafael
Autor: B.Barberis, L.F.Rodella, G.Pierucci, M.Labanca, A.Majorana, G.Farronato, M.Boccaletti
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 144
Wymiar [mm]: 135x200
EAN: 9788365889119
ISBN: 978-83-65889-11-9
ID: 396612

Zobacz również

Autopsja Człowieka z Całunu
15.00 zł
 • Wysyłamy w ciągu 24 h
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...