TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Żółty zeszyt i inne pisma. św. Teresa od Dzieciątka Jezus

W serii „Bibliotheca Carmelitana” ukazały się dotychczas „Dzieje duszy” – historia życia św. Teresy od Dzieciątka Jezus opisana przez nią samą.

Wydanie to, opublikowane w roku 2013, zawierało dodatkowo m.in. wybór wierszy i modlitw Teresy, a także garść wspomnień o Świętej oraz fragmenty jej rozmów z matką Agnieszką od Jezusa (prywatnie jej rodzoną siostrą Pauliną), zapisywanych skrupulatnie przez tę ostatnią.

Uznając, jak cenny i niespotykany materiał – oprócz wszystkich tekstów, jakie wyszły spod pióra św. Teresy – stanowią zapiski matki Agnieszki, postanowiliśmy zadbać o przedstawienie ich Czytelnikom polskim w całości, w formie, w jakiej zostały opublikowane przez francuskiego wydawcę dzieł Świętej z Lisieux.

„Żółty zeszyt” (pod taką nazwą notatki Pauliny Martin ukazały się we Francji) otwiera zatem niniejszą książkę, stając się okazją do niecodziennego spotkania z „Małą Teresą”. Spotkania chwilami trudnego, bo przenikniętego ogromnym cierpieniem – ale równocześnie pełnego gorącej miłości do Jezusa, którego Teresa kochała do szaleństwa.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 478
Wymiar [mm]: 140x210
EAN: 9788376042480
ISBN: 9788376042480
ID: 340917

Zobacz również

Żółty zeszyt i inne pisma. św. Teresa od Dzieciątka Jezus
44.24 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...