TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bernadetta. Cud w Lourdes

Zapewne nie raz słyszałeś już o tym, co wydarzyło się w Lourdes. Byś może przeczytałeś o tym już w wielu książkach. Ale czy widziałeś kiedykolwiek film o tych wydarzeniach?

Teraz masz ku temu okazję! Poznaj poruszającą opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi.

Od lutego do lipca 1858 roku, Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, 14-latce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji. Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat. Bernadetta musi zmierzyć się z ciężarem misji powierzonej jej przez Maryję...

W rolę Bernadetty Soubirous wcieliła się znakomita Katia Miran, nagrodzona na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. Grana przez nią postać jest poruszająca, pełna uroku i przede wszystkim prawdziwa. Widz na długo pozostanie pod jej wrażeniem.

Postać wykreowano, opierając się o dzieła ojca Laurentina, najwybitniejszego znawcy tematyki Lourdes. Bernadetta nie jest cukierkowym dziecięciem z obrazka, nie jest też wielkim teologiem ani monumentalną świętą z ołtarza. Jest za to upartą, obdarzoną dużym temperamentem, ale niezwykle uczciwą nastolatką, która nie kalkulując i nie licząc się z konsekwencjami, ma zamiar po prostu mówić o tym, co widziała na własne oczy.

Dziś Lourdes jest jednym z najsławniejszych miejsc pielgrzymek na świecie, odwiedzanym co roku przez 6 milionów pielgrzymów, a Bernadetta została uznana świętą. Ciało świętej Bernadetty spoczywa nienaruszone, wbrew prawom natury i medycyny, w klasztorze w Nevers. Jest znakiem Boga.

Zobacz zwiastun!

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: DVD
Producent/dystrybutor: Rafael
Rok wydania: 2016
EAN: 9788365509178
ID: 353641

Zobacz również

Bernadetta. Cud w Lourdes
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...